Instagram’da Ekran Görüntüsü Alınırsa Bildirim Gider mi?

Instagram’da Ekran Görüntüsü Alınırsa Bildirim Gider mi?

Instagram ülkemizde milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı bir resim paylaşım uygulamasıdır. Günümüzde sadece resim değil video, canlı yayın gibi paylaşımlar sayesinde insanların etkileşim sağlaması amaçlanıyor. Tabi bunların yanında ayrıca gizli özelliklerde olabiliyor. Instagram üzerinden paylaşılan hiçbir fotoğrafı direkt olarak kayıt etmek mümkün değildir. Ancak hikayelerin ekran görüntüsünü almak mümkün. Peki Instagram ekran görüntüsü alma bildirimi var mı? Karşı taraf bu durumda habredar oluyor mu gelin hep birlikte inceleyelim.

Örneğin beğendiğiniz bir resmi direkt olarak kaydet diyerek telefonunuza indirmenize izin verilmiyor. Tabi bunun yerine dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bu bir şirket politikası olduğu için Instagram buna izin vermiyor. İnsanlar bunun içinse üçüncü parti uygulamalarını veya ekran görüntüsü alma özelliğini tercih ediyor. Tabi bu durumda insanların aklına gelen soru ekran görüntüsü alınan sayfaya bildirim gidip gitmediği oluyor.

Instagram Ekran Görüntüsü Alma Bildirimi Var mı?

Instagram ekran görüntüsü alarak istediğiniz resmi veya paylaşımı yedeklemeniz mümkün kılınıyor. Bu durumda insanların aklına bu işlemi yaptığınızda ekran görüntüsü almış olduğunuz sayfanın sahibine bildirim gidip gitmediği oluyor. Ancak bu konuda endişelenmenize gerek yok.

Çünkü bu size ait bir özellik yani işlem olduğundan dolayı hangi sayfanın ekran görüntüsünü alırsanız olun bu konuda herhangi bir bildirim o kişiye gitmeyecektir. Instagram bu konuda çok titiz davrandığı için aldığınız ekran görüntüsünü başka bir noktada kullansanız dahi o konuda o kişiye bir bilgi vermeyecektir. O nedenle endişelenmeden rahatça yapmanız mümkün olacaktır.

instagram ekran goruntusu bildirimi

Instagram Ekran Görüntüsü Bildirimi Geliyor muydu?

Instagram ekran görüntüsü bildirimi konusu nereden çıktığı hakkında net bir bilgi olmamakla birlikte ilk olarak 2016 yılında bu konuyla ilgili olarak paylaşımlar yapılmaya başlandı. Bu konu aslında Instagram üzerinden kullanılan direkt mesaj özelliğine bildirim gitmesiyle açığa çıktı. Bu durumdan her alınan ekran görüntüsü sonrasında herkese bildirim gideceğinin zannedilmesine neden oldu.

Bu özelliğin ortaya çıkmasında bir başka sosyal medya uygulaması olan SnapChat’in büyük bir etkisi var. Çünkü bu uygulamada alınan ekran görüntüsünün ardından bildirim gönderiyor. Bu özelliği Instagram’ın istemeyerek de eklemiş olmasından dolayı bir süre boyunca direkt mesaj olarak görüldüğü bir dönem oldu. Ancak daha sonra bu fark edilerek kaldırıldı.

Ekran Görüntüsü Almak Yerine Kullanılabilen Uygulamalar

Ekran görüntüsü almanın amacı beğenilen bir paylaşımın hatırda kalmasını sağlamaktır. Çünkü o kadar çok içerik içerisinde bazen o beğenilen paylaşımı tekrar bulmak çok mümkün olmayabiliyor. İnsanlarda bunu daha kolay hale getirmek için bir ekran görüntüsü alarak telefonlarının hafızasında kalmasını istiyorlar. Bunun yerine iki farklı yol ile bu paylaşımı kaydetmek mümkündür. Paylaş seçeneğiyle arkadaşlarınıza bunu gönderebilir veya bağlantıyı kopyala özelliği ile paylaşımın adresini bir yere kayıt edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=QSSRUekUGVI

Instagram biyografi yazma rehberimiz ile profilinizi daha verimli ve ilgi çekici hale getirin!

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram paylaşımlarını ekran görüntüsü almanız durumunda herhangi bir bildirim gitmez.

Instagram profilinizden engellediğiniz kişiye bildirim gitmemektedir.

Instagram dm ile karşı tarafa bildirim gitmektedir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.