Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınabilir?

Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınabilir?

Bugünlerde en çok çalınan veya hacklenen ınstagram hesaplarının nasıl geri alınabileceği sorusu üzerinde duruluyor. Çünkü son zamanlara baktığımız zaman bu oranın gittikçe arttığını görmekteyiz.

Maalesef her sosyal paylaşım sitesinde olduğu gibi ınstagramda da hesabınızın çalınma riski bir hayli yüksektir. Eğer kendi hesabınızın veya yakınlarınızdan birinin hesabı çalındıysa birkaç adım uygulayarak hesabınızı kolaylıkla ele alabilirsiniz.

İlk önce hesabınızın nasıl çalındığına dair bir analiz yapmalısınız. Bunun nedenleri vardır. İlk olarak hesabınızı çalmaya veya hacklenmeye karşı korumalısınız. Ardından çalınan hesabınızı nasıl geri alabileceğinize dair bir yol izleyebileceğinizi belirlemeniz gerekmektedir.

Instagram hesapları çok farklı şekilde çalınabilir. Bunlar arasında en sıkı kullanılan yöntemler şunlardır ;

-Telefonunuzda virüs olarak bilinen bazı yazılımlar vardır. Bunlara keygoler ve trojen örnek verilebilir.

-Bilgisayarınıza zararlı yazılımlar sızmış olabilir.

-Sahte web sitelerden giriş yapmış olabilirsiniz.

Bu yöntemleri kullanarak işlem yapmak veya girmiş olduğunuz cihazlarda zararlı yazılımlar var ise hesabınız büyük bir ihtimalle çalınmış demektir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi hesabınız çalındığı takdirde geri alabilmeniz için kendinize yol haritası çizmelisiniz.

Sizin için en etkili şey ticket atmak olacaktır. İlk önce ınstagramın sitesine girip şikayetinizi söylemeniz gerekmektedir. İnstagram desteğe tıklayıp başvurunuzu yapabilirsiniz. Şikayetlerinizi yazarken bütün sorunlarınızı sırasıyla yazmalısınız. Sizden bir bilgi istendiği vakit kendi hesabınızla ilgili şahsi bilgilerinizi vermelisiniz.

Eğer işlemlerinizin hızlı hallolmasını istiyorsanız belli zamanlarda sorununuzu tekrarlayarak bildirmelisiniz. Bu maksatla başvurunuz dikkate alınıp geri dönüş alabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram DM (Direct Message) Kapatma ve Açma (GÜNCEL)
Instagram DM (Direct Message) Kapatma ve Açma (GÜNCEL)

Instagram DM özelliği özel mesajın yani direct message olan kelimenin kısaltılarak kullanılmasını ifade eder. Instagram’da bulunan kullanıcılar bu öze...

Instagram Hesap Açma ve Kayıt Olma Nasıl Yapılır?
Instagram Hesap Açma ve Kayıt Olma Nasıl Yapılır?

Instagram yeni hesap açma ve kaydolma adımlarında birçok kullanıcı, email veya cep telefonu onay aşamasında sorun yaşamadığı görülmektedir. Instagram ...

Hesabınızın Çalınmaması İçin Alabileceğiniz Önlemler

Instagram hesabınızı çalmalara veya hacklenmelere karşı koymak için kendinizin de alabileceğiniz önlemler bulunmakta. İlk önce yapmanız gereken şey telefonunuza ve bilgisayarınıza gerekli olan anti virüs programını kurmalısınız. Bu sayede telefonunuzu ve bilgisyarınızı kötü yazılımlara karşı korursunuz. Instagram için üçüncü parti yazılımlar bir hayli zararlıdır ve güvenirliliği kesin değildir.

Bu yazılımlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Instagram hesabınızla bir siteye girdiğiniz takdirde o sitenin SSL sertifikasına olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Instagram dışında kullanılan onlarca uygulama mevcuttur. Bu uygulamaları kullanırken siz de dikkatli olmalısınız. Bunlara dikkat ederseniz Instagram hesabınız korumak sizin için zor olmaz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

2 yorum

  1. Dursiye güven
    Dursiye güven

    Benim hesbi çaldı nazil ala bilirim

  2. Dursiye güven
    Dursiye güven

    Hesbi nasıl alacm lutfen acil