Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır ?

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır ?

Kendini sürekli güncel tutmasıyla tanınan ve en geniş kullanıcı kitlesine sahip olan instagram çalışanları dur durak bilmeden çalışmalarına hız katmaya devam ediyor . Son yaptıkları güncelleme ile snapchat ten alıntı yaptığına daire eleştiriler alan ama snapchat ‘ ten daha başarılı bir iş çıkaran instagram büyümeye devam ediyor . Bu uygulama android ve ios işletim sistemli cihazlarda kullanılmakla beraber fotoğraflarınıza isteğiniz efekti verebilip kendi hesabınızda paylaşabilirsiniz .

Facebook ve Twitter’ a benzer olarak paylaştığınız fotoğraflara beğeni ve yorum yapılabilmektedir. Sisteme giriş yapmak için diğer sosyal medya hesaplarınızı kullanabilirsiniz ya da bir e-posta adresinizle yeni hesap oluşturabilirsiniz. Peki gelelim Google un yeni oyuncağı instagram hakkında ki merak edilenlere işte detaylar .

Yeni güncellemeler ile hikaye özelliğini getiren instagram arkasını boş bırakmadı ve hikaye için özelik kişiselleştirilebilir ayarlar özellikler getirdi. Çoğu Instagram kullanıcısı hikayelerinin tanımadığı kişiler tarafından görüntülenmesini istemeyebilir . Bu nedenle Instagram güncellemesi ile Hikaye Gizlemeyi görmüş olduk. Instagram Hikaye Gizleme işlemi için hikayenizi görmenizi istemediğiniz kişilerin profiline girerek sağ üstteki üç noktaya basınız .

Bastıktan sonra Hikayeni Gizle butonuna basarak hikayenizi gizleyebilirsiniz . Ya da ana sayfanızda sol en üstteki kameraya basın . Bastıktan sonra kameranız açılacak . Kameranızın sol en üstteki dişli çark simgesine basın . Hikayeyi Gizle butonuna basarak hikayenizi görmesini istemediğiniz kişileri seçebilirsiniz. Seçme işleminin ardından sağ en üstteki mavi tik işaretine basarak işlemi onaylamış olacaksınız .

Böylece seçtiğiniz kişiler siz gizlemeyi kaldırmadığınız sürece sizin hikayelerinizi göremeyecektirler . Ancak gönderiyi paylaştıktan sonra aklınız başınıza dank ettiyse hemen alel acele görmesini istemediğiniz kişiyi gizlemeye çalışıyorsanız orda durmanız gerekecek çünkü paylaşıldıktan sonra o kişiye karşı hikaye özelliğini kapatmak bir işe yaramayacaktır . İlk olarak görmesini istemediğiniz kişiye karşı hikaye ayarlarından önleminizi alıp daha sonra hikayenizi paylaşmalısınız .

Bu tarzda yazılarımız hoşunca gittiyse diğer makalelerimize göz atmayı ve web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız . Destek kısmından bize ulaşabilir merak ettiğiniz konularda yeni makale taleplerinden bulunabilirsiniz .

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şifre Nasıl Değiştirilir?
Instagram Şifre Nasıl Değiştirilir?

Instagram şifre değiştirme veya şifre oluşturma işlemi kişisel güvenliğin sağlanması açısından çok önemli bir durumdur. Oluşturulacak olan şifreyi bel...

Instagram'da Ekran Görüntüsü Alınırsa Bildirim Gider mi?
Instagram'da Ekran Görüntüsü Alınırsa Bildirim Gider mi?

Instagram ülkemizde milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı bir resim paylaşım uygulamasıdır. Günümüzde sadece resim değil video, canlı yayın gibi...

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.