Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram silinen mesajları geri getirme veya diğer içerikleri geri getirmek mümkün mü konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Dünyanın en popüler içerik paylaşım platformlarından birisi olan Instagram üzerinden mesajlaşmak mümkündür. İsteyerek veya istemeden bu mesajları silenler onları bazen geri getirmek isteyebiliyor. Bunun istenmesinin nedeniyle içerisinde olan bilgiler, hakaretler nedeniyle oluşabilecek kanıtlama işlemlerinde kullanılmasıdır.

Genelde bu tür işlemlere birçok sosyal medya kanalı izin vermezken, Instagram bu konuda gerekli yardımı sunuyor. Ayrıca bu işlemi yapabilmek için illa ki üçüncü parti uygulamalarını kullanmaya da gerek yok. Herhangi bir uygulama kullanmadan veya başka birisine ücret ödemeden silinen mesajları getir getirmek mümkün olacaktır.

Instagram Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Instagram silinen mesajları geri getirmek isteyenler hesaplarına Facebook hesapları üzerinden girmek zorundadır. Bunu yapanlar hesaplar uygulanan bir özellik sayesinde arşivlenen mesajlarını silinmiş dahi olsa tekrar okuma şansına sahip olabiliyor. Tabi bunun yapılabilmek için doğru adımları uygulamak gerekecektir.

  • İlk olarak Instagram hesabınıza Facebook üzerinden girmeniz gerekiyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra gelen kutunuza erişim sağlamanız isteniyor.
  • Bu noktada kullanmanız gereken Instagram Direct özelliği olacaktır. Eğer yedekleme seçeneğini işaretlediyseniz sistem size silinmiş olan mesajlarınızı görebilme imkanı verecektir.

Bu işlemin yapılabilmesi için unutmamanız gereken nokta hesabınıza Facebook hesabınızın bağlı olması gerektiğidir. Eğer bunu hiç yapmadan sıfırdan bir hesap açtıysanız ve mail, kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapıyorsanız silinmiş mesajları görmeniz mümkün olacaktır.

instagram silinen mesajlari geri getirme

Instagram Silinen Mesajları Getir Getirmek Mümkün mü?

Instagram silinen mesajları geri getirmek sadece Instagram Direct uygulaması aktif olanlar için mümkün hale gelebiliyor. Bu işlem için de hesabınıza Facebook üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Tabi biraz da şanslı olmalısınız.

Aksi taktirde silinen mesajları geri getirmeye izin verilmiyor. Bu noktaya dikkat etmeyenler ve direkt olarak gelen mesajları silinen kullanıcılar o mesajlara bir daha ulaşamıyor. Gereksiz gibi görünen bazı mesajlar ilerde size yardım edebilir. O nedenle mesaj silme konusunda daha dikkatli davranmanızda fayda olduğunu söylememiz gerekiyor.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?
Instagram Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?

Instagram beğeni hilesi veya beğeni alma hizmeti olarak kullanılan bir seçenek vardır. Bunun kullanılmasının ardından birçok neden vardır. Özellikle h...

Instagram'da En Popüler Hashtagler Nelerdir?
Instagram'da En Popüler Hashtagler Nelerdir?

Instagram kullananlar içeriklerinin takip etmeyen insanlar tarafından kullanılması için hashtag kullanırlar. Ancak bunu doğru şekilde yapmak çok öneml...

Instagram mesaj silme işleminin yanında silinen fotoğrafları da geri getirmek mümkündür. Ancak sistem sizin adınıza silinen fotoğrafları 48 saat süreyle saklıyor. Budan daha uzun süre olan fotoğrafları geri getirmek mümkün olmuyor. Bunun gibi işlemler için Instagram destek ekibi sizden bir mail adresi istiyor ve yapılan işlemler sonucunda sizlere son 48 saat içerisinde silinen içerikleri geri gönderme imkanı veriyor. Tabi bu verilerde her şeyi almanın da mümkün olmadığını söylememizde fayda var.

Instagram takipçi gizleme nasıl yapılır merak ediyor musunuz? Tüm merak ettiklerinizin cevapları ve daha fazlası blog yazımızda!

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram silinen mesajlarınızı geri getirmek için blog yazımızdaki yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Instagram arşivleme, fotoğraflarınızı arşive kaldırık istediğiniz zaman tekrar paylaşabilme özelliğidir.

Instagram yedekleme, belirli gün ve saatlerde tüm konuşmalarınızın yedeklenmesidir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.