Twitter Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

Twitter Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın en ünlü platformlarından birisi de şüphesiz ki Twitter platformudur. Twitter anlık haberleri, gündemdeki haberleri takip etmenizi insanlarla iletişim kurmanızı sağlar. Milyonlarca kullanıcıya sahip Twitter hesaplarını çalmak mümkün mü? Sorusunun cevabını birçok kullanıcı merak etmektedir. Fakat ister istemez, hesap güvenliği sağlansa dahi bazı durumlarda Twitter hesabı çalınabilir. Bu durum ise, Twitter Hesap Çalma işlemini yapacak olan kişinin yeteneğine bağlı bir durumdur. Twitter Hesap Çalma ile alakalı yollardan bahsederken, Twitter hesabınızı nasıl güvene alabileceğinizden de bahsedelim.

Twitter Hesabını Çalmak İçin Birkaç YöntemTwitter Hesap Çalma


Öncelikle birçok sosyal medya hesabına e-mail yolu ile giriş yapıldığından dolayı, Twitter platformuna da e-mail yolu ile giriş yapılmaktadır. Bunun sebebi ise tüm sosyal medya hesapların e-mail adresine bağlı olmasıdır. E-mail adresleri güvenlikleri ile bilinirler. Hatta e-mail hesabınızı çalmaya çalışan kişinin konumuna kadar rapor edebilecek bir güvenlik düzeyine sahiptir. Fakat buna rağmen çoğu zaman kişiler tarafından Twitter Hesap Çalma yöntemi başarılı oluyor. Bunun nasıl yapıldığını ise, birçok kişi merak ediyor. Genel olarak en çok kullanılan yöntem ise, sahte giriş sayfalarıdır. Twitter Hesap Çalmak isteyen kişiler, twitter kullanıcıların sahte twitter giriş sayfasına girmelerini sağlamaktadır. Bu yöntem ile sahte sayfada yapılan girişler açık bir şekilde hesap çalmak isteyen kişilerin ekranına düşmektedir. Bu sayede sizde doğru bilgiler ile kişinin twitter profiline girerek, bilgilerini değiştirebilirsiniz.

Twitter Hesap Güvenliği

Twitter hesabınızı güvene alabilmek için, hesap ayarlarınızı doğru yapsanız dahi, girmiş olduğunuz site adreslerini kontrol etmeniz gerekir. Site adresini kontrol etmediğiniz ya da farklı bir linkten tekrar twitter hesabınıza giriş yapmanız istendiğinde, hesabınız çalmaya çalışılıyor demektir. Twitter profilinizde dolaşırken farklı bir linke tıkladıysanız, bu linke tıklamanız durumunda Twitter hesabınıza giriş yapmanız isteniyorsa dikkatli olun. Bu yöntem sahte giriş sayfası yöntemidir. Hesap Çalmak isteyen kullanıcılar, hesap çalacakları kişinin birçok yöntem ile dikkatlerini bu link üzerine çekmeye çalışırlar. Kişinin bu linke tıklaması sonucunda gelen form doldurulduğundan farklı herhangi bir sayfaya atar. Böyle bir durum ile karşılaştı iseniz, hemen şifrenizi değiştiriniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram DM (Direct Message) Kapatma ve Açma (GÜNCEL)
Instagram DM (Direct Message) Kapatma ve Açma (GÜNCEL)

Instagram DM özelliği özel mesajın yani direct message olan kelimenin kısaltılarak kullanılmasını ifade eder. Instagram’da bulunan kullanıcılar bu öze...

Instagram Hesap Açma ve Kayıt Olma Nasıl Yapılır?
Instagram Hesap Açma ve Kayıt Olma Nasıl Yapılır?

Instagram yeni hesap açma ve kaydolma adımlarında birçok kullanıcı, email veya cep telefonu onay aşamasında sorun yaşamadığı görülmektedir. Instagram ...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.