Instagram DM Görüldü Var Mı?

Instagram DM Görüldü Var Mı?

Instagram kullanıcılarına video ve fotoğraf paylaşmanın dışında mesajlaşma seçeneği de sunmaktadır ve bu işlem DM adı verilen bölümden yapılmaktadır. Instagram DM görüldü var mı diye soran kullanıcılar, mesajların karşıdaki kişi tarafından okunup okunmadığını öğrenmek istemektedir.

Instagram DM Özelliği Hakkında

Instagram DM Görüldü

Instagram tarafından kullanıcılarına farklı seçenekler sunulmakta ve bunlar sayesinde kullanıcılar istedikleri işlemleri yapabilme fırsatı bulmaktadır. Söz konusu fırsatlardan bir tanesi olan mesajlaşma, Direkt Mesaj (DM) denilen yerden yapılmaktadır.

İnsanlar daha önceki yıllarda telefonların mesaj bölümünde birbirleriyle iletişim kurmaktaydı fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı seçeneklere sahip oldular. Günümüzde insanlar mail, Facebook, Instagram, Whatsapp, Twitter ve benzer birçok uygulama üzerinden mesajlaşabiliyorlar. Instagram kullanıcıları ise genellikle uygulamayı kullanan ortak arkadaşlarıyla buradan mesajlaşmayı tercih ediyor.

DM bölümünü kullanmak için uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan uçak ikonuna basarak DM bölümüne geçiş yapmalıdır. Daha sonra ise buradan istenilen kişiyle mesajlaşılabilir.

Instagram DM Görüldü Var Mı ve Bu Özellik Nasıl Kapatılır?

Instagram kullanıcılarının mesajlaşmak için kullandığı DM bölümünde, karşıdaki kişinin yazılanları okuyup okumadığını anlamak için bir özellik olup olmadığı merak ediliyor. Birçok uygulamada olan bu özellik, Instagram’da da mevcuttur.

Görüldü özelliği insanların bir kısmı tarafından olumlu olarak görülürken bir kısmı ise bu özelliği hiç sevmemektedir. Çünkü söz konusu özellik nedeniyle kullanıcılar okudukları mesajlara cevap vermek durumundadır. Aksi durumda karşıdaki kişi cevap verilmediği için alınabilir ya da küsülebilir. Bu özellik nedeniyle arası açılan çok sayıda kişi vardır ve buna bağlı olarak kullanıcılar bu özelliği kapatmanın yollarını aramaktadır.

Instagram DM görüldü var mı şeklinde sorular soran kullanıcılara verilecek cevap olumludur fakat bu özelliği kapatmak isteyenlere verilecek cevap şimdilik olumsuzdur. Instagram tarafından kullanıcılara çok sayıda yenilik sunulsa da şuana kadar bu özelliğin kapatılması yönünde bir yenilik sunulmadı. Dolayısıyla da kullanıcıların bu özelliği kapatması şimdilik mümkün değildir. Fakat yakın zamanda bu özelliğin kapatılmasıyla ilgili bir yenilik gelebilir.

Görüldü Mesajı Gitmeden Mesaj Okumak Mümkün Mü?

Instagram kullanıcıları kendilerine gelen mesajları okumak isterken bazen karşıdaki kişiye görüldü bildiriminin gitmemesini isterler. Buna bağlı olarak da farklı yol ve yöntemler ararlar. Bu işlemi yapabilmek için kullanıcıların tercih ettiği bir yol vardır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme
Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram silinen mesajları geri getirme veya diğer içerikleri geri getirmek mümkün mü konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Dünyanın en popüler içer...

Instagram Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?
Instagram Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?

Instagram beğeni hilesi veya beğeni alma hizmeti olarak kullanılan bir seçenek vardır. Bunun kullanılmasının ardından birçok neden vardır. Özellikle h...

Eğer karşıya görüldü bildirimi gitmeden mesajların okunması isteniyorsa kullanıcıların öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapması ve daha sonra interneti kapatmaları gerekiyor. İnterneti kapattıktan sonra ise DM bölümüne giriş yapılarak mesajlar okunabilir. Böylece karşıdaki kişiye görüldü bildirimi gitmeden mesajların okunması yapılmış olacaktır.

Instagram Son Görülme Özelliği

Instagram’daki bir başka özellik ise son görülme zamanını göstermektedir. Bu özellik ile görüldü özelliğinin karıştırılmaması gerekir. Son görülme özelliği, istenirse ayarlar bölümünden kapatılabilir. Bunun “Hareket durumunu göster” seçeneğinin kapatılması yeterli olacaktır.

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.