Instagram’da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram’da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram birçok özelliği ve güncellemesiyle birlikte kullanıcılarını memnun etmeye çalışan bir sosyal medya platformudur. Sistemin en büyük özelliği resim ve video paylaşımına izin vermesidir. Video paylaşımlarını kısa yapmak zorundayken IGTV üzerinden yapılan paylaşımların uzun olmasında herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Bu sayede instagram video paylaşım yapma konusunda yeni bir seçenek doğmaktadır.

Ancak direkt olarak hesabınızdan paylaşım yapmak istiyorsanız video paylaşımı daha kısa tutuluyor. Video paylaşımını sadece paylaşımdan değil aynı zamanda hikaye üzerinden yapmanıza da izin verilmektedir. Bunun için yapılması gereken doğru videoyu seçmek ve uzun videoları kısa bir hale getirmek olacaktır. Çünkü bir video tabanlı paylaşım sitesi olmadığı için Instagram üzerinden yapılan paylaşımların belirli bir süre içerisinde olması isteniyor.

Instagram Video Paylaşım Yapma

Instagram üzerinden herkes rahatça video paylaşımı yapabilir. Tabi öncelikle hesabınızın olması gerekiyor. Video paylaşım işleminde sistem sizden en az 3 saniye en fazla 60 saniye olacak videoları paylaşmanızı istiyor. Eğer paylaştığınız video örneğin 85 saniye sürüyorsa sizden bunu keserek yüklemenizi istiyor. Sistem kullanıcılarına bu konuda gerekli yardımı sunuyor.

  • Instagram sayfanızın ortasında bulunan “+” işaretine tıklayarak paylaşım ekranını açmanız gerekiyor.
  • Karşınıza çıkacak olan ekranın en alt kısmında “fotoğraf” ve “video” bölümü yer alacaktır.
  • Video seçeneğine tıklarsanız o an için video çekerek paylaşım yapabilirsiniz. Ama galeri kısmında yer alan videoyu oradan seçmeniz gerekiyor.
  • Galeriden video seçtikten sonra filtre seçeneklerini kullanabilirsiniz.
  • Bunu yapıp ileri dedikten sonra aynı fotoğraf paylaşımında olduğu gibi sizden “açıklama yaz..” “kişileri etiketle”, “konum ekle” ve isterseniz gelişmiş ayarlar düzenle yapmanıza izin veriliyor.
  • En son olarak ekranın sağ üst bölümünde bulunan “paylaş” butonuna basmanız gerekiyor.
instagram video paylasma

Instagram IGTV ve Story Video Paylaşımı

Instagram üzerinden sadece direkt paylaşım yaparak video eklemeniz yeterli değilse IGTV ve Story üzerinden paylaşımda yapabilirsiniz. Story paylaşımı yani hikaye paylaşımı yapmakta mümkündür. Bunun için profilinizin yanında bulunan “+” seçeneğine paylaşırken istediğiniz videoyu eklemek yeterli olacaktır. İsterseniz üzerine yazılar eklemenize de izin verilmektedir.

Çok fazla kullanılmasa da IGTV üzerinden uzun süreli videolar paylaşmak mümkündür. Bu sayede videolarınızı kesmenize gerek kalmadan paylaşım yapmanız mümkün olacaktır. Bunun için yapmanız gereken IGTV bölümüne girerek istediğiniz videoyu belirleyip ekleme tuşuna basmak olacaktır. Videolar uzun olduğu için bu işlem biraz uzun sürebilir. Ayrıca bu bölümde videoları arka arkaya koyarak hesabınıza giren kişilerin tek bir noktadan istediği kadar video islemesine izin verilmektedir. Bu bölüm kullanıcılar tarafından çok fazla ilgi görmeyen ancak Instagram yönetiminin çok büyük ilgi gösterdiği bir nokta olarak yer almaktadır.

Instagram gizli hikayeler ile ilgili tüm merak ettikleriniz ve cevapları blog yazımızda sizleri bekliyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram videolarınız için kullanabileceğiniz süre 1 dakikadır.

IGTV daha uzun videolarınızı paylaşmanız adına kullanabileceğiniz bir özelliktir.

Instagram videoları yoğun bir etkileşim kazanma aracıdır. Etkileşim oranlarınızı çok hızlı arttırabilir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.