Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

En sevilen videolarınızı paylaşabileceğiniz ve ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Youtube kanal açma adımları ile izleyici kitlenizi artırabilirsiniz. Kullanıcı kitlesinin her geçen gün artış gösterdiği sosyal medyaya belirli uzunlukta yükleyebileceğiniz videolarınızı, Youtube üzerinden paylaşabilirsiniz. Youtube kullanıcılarının kanalınıza abone olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için bir Youtube hesabına ihtiyacınız olacak. Bunun yanı sıra belirli adımları takip etmeniz önemli olacaktır.

Youtube Kanalı Açma Adımları

Youtube kanalınızı hemen açmak için Google hesabınız ile bazı adımları uygulamanız önemlidir. Kısa sürede videolarınızı hedef kitlenize uygun olarak birçok kişinin beğenisine sunabilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınıza bağlantı vererek kanalınıza abone kazandırabilirsiniz ve Youtube kanalı açma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Adımlar;

  • Google Gmail hesabınızı kullanarak ya da Youtube a üyeliği ile oturum açın
  • Kanal oluştur bölümüne giriş yapmanız
  • Kanal oluşturarak video girişi yapmanız
  • Marka hesap ya da işletme adı girmeniz

Bu adımlardan sonra kanalınızı oluşturmanız mümkündür. Oldukça kolay olan Youtube kanalı açma işlemi sonrası videolarınız tahmininizden daha fazla kişi tarafından izlenecek. Ayarlar bölümünden kanal özelleştirmeleri yapabilirsiniz.

Youtube Kanal

Youtube Kanalınızın Ayarlarını Yapın

İzleyici oranı en yüksek olan Youtube da kanal açarak, gerekli ayarlarını yaparak özelleştirme yapmanız mümkün. Öncelikle Youtube kanalı açmak için adımları uygulayın. Kanal özeleştirme, içerik stüdyosu bölümünden kanal açıklaması, kanal ayarı ya da kanal resmi gibi bazı özellikleri değiştirebilirsiniz. Önemli olan ilk ayar adımı için fotoğraf ve içeriktir. İzleyicileri çekmek adına seçeceğiniz bu iki içerik oldukça önemlidir.

İçerik stüdyosu ile birçok etkileşimi takip edebilecek ve Youtube kanal açma adımlarını kullanabileceksiniz. Rapor alabileceğiniz ve izleyici hareketlerini görebileceğiniz, yorum ve beğenileri takip edeceğiniz bir alandır. Bu bölümden video izleyebilir ve video izleyicileri yorumlarına ulaşabilirsiniz.

Youtube Kanalında İçerik Stüdyosu Neden Önemli?

Youtube kanalını isterseniz kendi adınıza, isterseniz marka hesap adı belirleyerek oluşturabilirsiniz. Videolarınızın içeriği bu anlamda önemlidir. Videolarınızın içerik yazısı ve kullandığınız görselin doğal ve doğru olması gerekmektedir. Ziyaretçi girişlerinin sonrasında kısa süreli kalıp çıkması, videonuzun yanıltıcı olduğunu gösterir. İşletmeniz ya da adınıza yüklediğiniz videonuzu Youtube kanalı nasıl en çok izlenenler arasında yayınlıyorsa, siz de yayınlanmasını istiyorsanız, profesyonel olarak dikkatli videolar yüklemelisiniz. Kanal açmadan önce kapsamlı bir araştırma yapmanız, videonuzun geleceği adına önemlidir. Bunun için kanalınıza ad belirlemekle başlamanız uygun olacaktır. Peki, kaliteli bir kanal oluşturmak nasıl yapılır onu inceleyelim.

Youtube Kanal Açma İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

En çok izlenen bir kanal açmak için yapılması gereken kanalınıza uygun bir isim bulmak olmalıdır. Bu hesap adınızı sosyal medyanızda kullandığınız bir işletme hesabı olarak belirlemeniz mümkündür. Youtube kanalına sadece Google hesabıyla mı üye olunur? Youtube kanalınızı oluşturmak için Google hesabınız yok ise Youtube hesabı açabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?
Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram birçok özelliği ve güncellemesiyle birlikte kullanıcılarını memnun etmeye çalışan bir sosyal medya platformudur. Sistemin en büyük özelliği ...

Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır? [Detaylı Anlatım]
Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır? [Detaylı Anlatım]

Instagram konum ekleme işlemi paylaşım yapan insanların o paylaşımı hangi noktadan yaptıklarını ifade etmek için kullandıkları bir özelliktir. Önceden...

Kanalımı özelleştirebilir miyim? Kanalınızı ayarlar bölümünden dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Peki, Youtube kanalı nasıl açılır onu açıklayalım. Kanal açmak için üyelik sonrası videonuzu kanal bölümünden yükleyebilirsiniz. Youtube kanallarına abone olabilir miyiz?

Youtube üzerinden kanallara abone olabilirsiniz ve kendi kanalınıza abone alabilirsiniz. Youtube kanalınız üzerinden sosyal medya hesaplarınıza video paylaşımı yaparak daha fazla izleyici kitlesine sahip olmanız mümkündür. Bu adımlarla Youtube kanalı açma işleminizi kısa sürede tamamlayabilir ve paylaşarak daha fazla izleyici kitlesine ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Youtube kanalını oluşturabilmeniz için bir adet email adresine ihtiyacınız vardır. Email hesabınız ile birlikte, daha önce alınmamış bir kullanıcı adı oluşturarak kanalınızı açabilirsiniz.

Youtube hesabınızı giriş yaparak sağ üste bulunan profil resminize tıklayın. Buradan yeni bir kanal oluşturma ekranını açarak seçtiğiniz kanal ismi ile kanalınızı oluşturabilirsiniz.

Youtube kanalı oluşturken dikkat etmeniz gereken kısım kanal ismini seçerken tamamen özgün ve içeriklerinize uyumlu bir isim belirlemek olacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.