Instagram Business Hesapları Nasıl Açılır Ayrıcalıkları Neler?

Instagram Business Hesapları Nasıl Açılır Ayrıcalıkları Neler?

Kullanıcı sayısı her geçen gün biraz daha artan Instagram, reklam vermek isteyen kişilerin beklentilerini rahatlıkla karşılamaktadır. Instagram Business hesabı açmak suretiyle, işletme sahipleri burada çok rahat bir şekilde reklam yapabilme fırsatı bulmakta ve böylece kısa sürede çok daha fazla insana ulaşmaktadır.

Bilindiği gibi reklamların temel hedefi insanlara ulaşmadır. Onun için işletme sahipleri gerek televizyonlara gerek internet sitelerine gerekse de farklı platformlara reklamlar vermektedir. Fakat burada bahsedilen reklamların maliyetinin oldukça yüksek olduğunun da bilinmesi gerekir. Dolayısıyla işletme sahiplerinin reklam için ciddi bir bütçe ayırması kaçınılmaz bir gerçektir.

Fakat Instagram tarafından sağlanan büyük kolaylık, hem reklamların son derece etkili bir şekilde yapılmasına hem de diğer seçeneklere göre daha düşük maliyet ile bunun gerçekleştirilmesini sağlanmaktadır. Instagram Business hesabı sayesinde işletme sahipleri böyle bir imkânı elde etmektedir. Fakat kullanıcıların önemli bir kısmı bu seçeneği tam olarak nasıl işlevsel hale getireceğini bilmemektedir.

Instagram Business Hesabı Nasıl Açılır?Instagram Business

Bilindiği gibi Instagram 2012 yılında kurulduktan sonra ciddi bir başarı elde etmiş ve farklı firmaların dikkatini çekmiştir. Buna bağlı olarak da Facebook tarafından yaklaşık bir milyar dolar ödemek suretiyle satın alınmış ve böylece her iki şirket aynı çatı altında yer almaya başlamıştır. Instagram Business hesabı buna bağlı olarak Facebook ile ilişkilidir. Bu hesap hem işletmeler hem de normal kişiler için rahatlıkla açılabilmektedir. Fakat burada izlenmesi gereken adımlar son derece önemlidir.

Facebook ile olan ortaklıktan dolayı Instagram hesabı ile burası ilişkili olarak görüntülenmektedir. Bunun için kullanıcıların Facebook üzerinden işletme hesabı açmaları ve 1 sayfa oluşturmaları gerekir. Söz konusu işlem yapılmadan Instagram üzerinden hesap açılma tam olarak gerçekleştirilemeyecek ve buna bağlı olarak da zaman kaybı yaşanacaktır. Instagram Business hesabı açarken bunun bir işletmeye ait olduğu unutulmamalı ve profil buna göre oluşturulmalıdır. Söz konusu durum Facebook hesabı için de geçerli olup kullanıcıların bu noktada gösterecekleri özen hesapların başarıya ulaşması için çok önemlidir.

Hesabın açılabilmesi için öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapılmalı ve normal bir hesap açılıyor gibi adımlar takip edilmelidir. Bu aşamaya kadar normal hesapları ile işletme hesapları arasında hiçbir fark olmadığı bilinmelidir. Hesap tam olarak açıldıktan sonra ise öncelikle profil kısmına giriş yapılmalı buradan ise ayarlara geçilmelidir. Ayarlara geçmek için üst tarafta bulunan çark sembolüne tıklamak yeterlidir. Buradaki seçenekler incelendiğinde işletme profiline geç şeklinde bir ibare olduğu görülecek ve kullanıcıların bunu işaretlemeleri Instagram Business hesabı açmak için yeterli olacaktır.

Bu aşamadan sonra ise açılan hesap ile Facebook arasında bağlantı kurulması istenecek ve daha önce Facebook’ta açılan işletme sayfasının adresi buradaki ilgili bölüme girilerek işlem tamamlanacaktır. Dolayısıyla Facebook adresinin daha önce açılıp hazır hale getirilmesi işlemin kısa sürede tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yapılması adına çok önemlidir. Dikkat edilmesi gereken husus Facebook’ta açılan sayfanın da ticaret sayfası olması gerektiğidir. Yani normal bir sayfanın bağlantısı buraya verildiğinde Instagram tarafından kabul edilmeyecek ve böylece hesap açma işlemi yarıda kalacaktır. İşletme sahiplerinin bu hususa fazlasıyla dikkat etmesi ve Facebook hesaplarını daha önceden ayarlamaları ciddi zaman kazanımı ve işlemin sorunsuz bir şekilde bitirilmesi anlamına gelmektedir.

Facebook ticaret sayfasının bağlantısı verildikten sonra Instagram üzerinden yapılacak olan paylaşımlar direkt olarak burada da yer alacaktır. Ayrıca Instagram Business sayfası Facebook üzerindeki bilgileri alıp profiline koyacaktır. Bundan dolayı da her iki sayfaya gerekli olan önemin verilmesi adeta bir zorunluluktur. Bu işlemin son aşamasında ise işletmeye dair bilgilerin girilmesi sonra da bunların kontrol edilerek işlemin tamamlanması gerekir. Böylece Instagram üzerinden işletme sayfası açılmış olacaktır.

Instagram Business Hesabı ile Sağlanan Ayrıcalıklar

Bu hesapların işletmeler için özel olarak oluşturulduğunun ve buna bağlı olarak pek çok avantajının bulunduğu bilinmektedir. Buradaki kullanıcıların çok fazla olması gerek reklam gerekse de tanıtım noktasında büyük avantajlar oluşturmaktadır. Fakat avantajlar sadece işletme hesabı kullanan kişiler için geçerlidir.

Bilindiği gibi son dönemde Instagram üzerinden farklı ürünlerin satışını yapan işletmeler ve kişileri bulunmaktadır. İşletme hesabı açıldığı takdirde diğer kullanıcıların güven noktasında sorun çıkarmayacak ve böylelikle satışların buradan çok daha hızlı bir şekilde yükseleceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Dolayısıyla işletme hesaba görünümü son derece önemli bir avantaj sağlamaktadır. Haricinde de sağlanan çok sayıda avantaj olduğu bilinmektedir ve bu avantajlar, aşağıda ayrıntılı olarak yer almaktadır.

Instagram Business hesabının sağlamış olduğu en önemli avantajlardan raporlama sistemidir. Bilindiği gibi sosyal medya platformlarından bazıları bütün kullanıcılarına istatistiki bilgiler vermesine karşın Instagram bu yola gitmemektedir. Sadece işletme sahiplerine tanınan bu özellik sayesinde, hesaplara giriş yapan kişileri, gezilen ürünleri, nelerin daha fazla ilgi çektiğini ve buna benzer pek çok konuyu rahatlıkla rapor bölümünden öğrenmek mümkündür.

Rapor bölümünden elde edilecek sonuçlar sayesinde işletmeler satış konusunda yapmış oldukları hataları dahi görebilmekte ve buna bağlı olarak yeni stratejiler geliştirmektedir. Dolayısıyla işletmelerin satışlarını buradan elde ettikleri veriler ile çok daha rahat bir şekilde arttırmaları mümkün olmaktadır. Üstelik bu veriler sadece Instagram’da değil gerçek hayatta yani fiziki olan mağazalarda dahil kullanılabilmekte ve buradaki satış miktarı da aynı şekilde arttırılabilmektedir. Sadece bu özellik dahi tek başına Instagram kuzeniz hesabının sağlamış olduğu destek için yeterlidir.

Instagram Business hesaplarıyla yapılabilecek en önemli işlemlerden bir tanesi reklam oluşturmaktır. Duman kullanıcılara verilmeyen bu imkân sayesinde işletme sahipleri Instagram üzerinden reklamlar oluşturabilmektedir. Bu sayede kısa sürede çok geniş kitlelere ulaşarak satış miktarlarını arttırabilmektedir. Ülkemizdeki yoğun kullanıma bağlı olarak burada yapılacak olan reklamların son derece başarılı olacağını ve hedefine ulaşacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram’ın kullanımı her geçen gün artmakta ve kullanıcıları orada çok daha fazla zaman geçirmektedir. Böylelikle yapılan reklamlar çok daha rahat bir şekilde insanlar tarafından görülecek ve bu da reklamların amacına ulaşması adına çok önemli bir detay olarak Instagram tarafından sunulacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme
Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram silinen mesajları geri getirme veya diğer içerikleri geri getirmek mümkün mü konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Dünyanın en popüler içer...

Instagram Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?
Instagram Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?

Instagram beğeni hilesi veya beğeni alma hizmeti olarak kullanılan bir seçenek vardır. Bunun kullanılmasının ardından birçok neden vardır. Özellikle h...

Reklamlar istenilmesi halinde Facebook üzerinden de insanları ulaştırılabilir. Onun için gerekli olan yönlendirmeler izlenmeli ve reklamlar burada da yayınlanmalıdır. Instagram Business hesabının reklam noktasında sağlamış olduğu destek bu şekilde olup son derece etkili olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

İşletme sayfası ile ilgili sağlanan ayrıcalıkların genel olarak bu şekilde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun haricinde kullanıcılar tarafından bazı bölümler ile ilgili şikâyetler ya da sıkıntılar dile getirmektedir. Özellikle Facebook hesabı bağlama noktasında yaşanan sorunlar kullanıcılarının en sık karşılaştığı problemlerden bir tanesidir. Burada dikkat edilmesi gereken temel husus Facebook hesaplarının mutlaka ticaret sayfası olması ve ekleyen kişilerin de sayfada yönetici konumunda bulunması gerekir. Bu hususlar dikkate alınmaz ise yapılacak olan bağlama işleminde hata çıkacak ve sistem tarafından kabul edilmeyecektir. Bu da insanların hesap oluşturma noktasında sıkıntı yaşamasına neden olacaktır.

Instagram Hakkında Genel Bilgiler ve Reklam Etkililiği

Instagram Business hesabı ile yukarıda detaylı olarak bilgiler verilmiştir. Bu hesabın öneminin anlaşılması için Instagram’ın öneminin bilinmesi gerekir. Diğer sosyal medya platformlarına göre daha geç kurulmuş olmasına karşın zaman içerisinde ciddi bir gelişim göstererek kullanıcı sayısına yakın zamanda 1 milyar barajı üzerine taşımayı başarmış bir sosyal medya platformudur. Her geçen gün bu sayı biraz daha artmaktadır. Instagram daha da büyümektedir. Bunun nedeni olarak uygulama içerisinde yapılan yenilikler gösterilmektedir. Diğer platformlara göre Instagram üzerindeki yeniliklerin daha fazla olduğu ve hiçbir zaman kesilmediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu sayede kullanıcıların uygulamayı olan bağlılıkları artmakta ve burada zaman geçirmekten büyük keyif aranmaktadır. Mevcut özelliklerden sıkılmaya vakit bulunamadan yenileri gelmekte ve böylelikle sürekli bir heyecan durumu kullanıcılarda oluşmaktadır. Instagram Business hesabı da bu şekilde getirilen yeniliklerden birisidir.

Instagram Business hesabı sadece işletme sahiplerine ayrıcalık sağlamasına karşın uygulama içerisinde yer alan diğer özelliklerin genele hitap ettiği ve böylelikle kullanıcıların keyifli zaman geçirmesi sağlandığı söylenilebilir. Bu özellikler dikkatli olarak incelendiğinde birbirlerine beslemekte olduğu görülecektir. Çünkü yeni özellikler geldikçe kullanıcı sayısı artmakta ve bu da reklam yapmayı daha basit hale getirmektedir. İşletme sahiplerine tanınan ayrıcalıklar sayesinde ise kullanıcılar farklı reklam ve dolayısıyla da farklı ürünlerle tanışma fırsatı yakalamaktadır.

Instagram’ın gelecek zaman diliminde ne gibi yenilikler getirecek ve kullanıcılara neler sunacağı şimdiden merak edilmektedir. Şirketin izlemiş olduğu genel politika dikkate alındığında kullanıcıların beklentisinin etkin olarak karşılanabileceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü daha önce getirilen yeniliklerin neredeyse tamamının beklentileri fazlasıyla karşıladığı bilinmektedir. Bu yenilikler sayesinde daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşıldığı ifade edilmektedir. Bu aşamadan sonra getirilecek olan yeniliklerin nasıl bir etki yapacağını ise zaman gösterecektir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.