Instagram’da Videoyu Görüntüleyen Kişilerin Kim Olduğunu Öğrenme

Instagram’da Videoyu Görüntüleyen Kişilerin Kim Olduğunu Öğrenme

Instagram tarafından kullanıcılara sunulan özelliklerden bir tanesi de video paylaşımı yapmaktır. Instagram’da videoyu görüntüleyenler, kullanıcılar tarafından merak edilmekte ve bunları öğrenmek için farklı yöntemler denenmektedir.

Dünyanın en önemli sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak gösterilen Instagram sürekli olarak kendini geliştirmekte ve yenilemektedir. Instagram sadece mobil cihazlarda çalışan bir uygulama olduğundan dolayı kendi alanında tektir ve bir anlamda da rakipsizdir. Buna bağlı olarak normal internet sitelerinde yer alan özellikleri Instagram’a eklendiğinde kullanıcılar tarafından çok büyük bir ilgi görmektedir. Kullanıcı sayısının fazla olması, insanlar arasındaki etkileşim artırmakta ve bu da uygulamayı çok daha popüler hale getirmektedir.

Instagram’da Videoyu Görüntüleyenler Neden Merak Edilir?Instagramda Videoyu Görüntüleyen

Sosyal medya platformlarının genel özelliği insanların burada çok daha özgür bir şekilde hareket edebilmesidir. Normal hayatta yapılamayan hareketler ve davranışlar burada çok rahat bir şekilde sergilenebilmekte ve insanlar kendisini burada çok daha özgür hissetmektedir. İnsanların normal hayattan daha farklı bir şekilde burada hareket etmesi, kendilerine olan ilginin hangi seviyede olduğunu öğrenmeye çalışmalarına neden olmaktadır. Bu durum bazen takipçi sayısı bazen paylaşımlara yapılan beğenileri bazen ise videoların görüntüleme sayısının merak edilmesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sosyal medya kullanıcılarının temel hedeflerinden bir tanesi bu sanal dünyada popüler olmaktır. Kullanıcıların tamamı için böyle bir şey söylenmesi mümkün olmasa dahi büyük bir bölümünün diğer insanlar tarafından beğenilme ve takip edilme isteği olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bu durum ise kendini farklı şekillerde göstermekte ve kullanıcıların kendilerini olan ilginin hangi seviyede olduğunu tespit etmek için farklı yollar aramasına neden olmaktadır. Instagram’da videoyu görüntüleyenler, işte tam da bu nedenden dolayı merak ediliyor.

Normal yaşamda insanların ortaya koydukları herhangi bir ürüne ya da esere yönelik olan ilgi, büyük önem taşımaktadır. Çünkü bu sayede insanlar yapmış oldukları eserin ya da üretmiş oldukları ürünün devamının gelip gelmeyeceğine karar verirler. Eğer söz konusu ürünü olan ilgi üst seviyede ise insanlar aynı işlemi tekrarlamak da ve ürünü yeniden üretmekte ya da eseri yeniden oluşturmaktadır. Söz konusu durum sosyal medya platformları olan Instagram’da da aynı şekilde geçerlidir. Kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlar ve eklenen videolar ne kadar çok ilgi görür ise tekrarlanma olasılığı o kadar artacaktır. Bunun yanında videoyu izleyen kişilerin kim olduğu da ayrı bir merak konusu olarak her zaman dikkat çekmektedir. Kullanıcılar tarafından yüklenen videolar, kimler tarafından izlenmiş, kimler ise videoyu  izlememiş sorularına her daim cevap aranmaktadır.

Video izleyen kişilerin listesine ulaşma isteği, insanların kimler tarafından takip edildiğini öğrenme isteğinin bir yansımasıdır. Burada oluşan merak son derece yüksek seviyededir ve engellenmesi çok zordur. Bu bilginin elde edilmesinin ufacık dahi bir ihtimali olsa, insanların büyük bir bölümü düşünmeden söz konusu ihtimalin peşinden koşmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=k1WIlkqD52g&feature=emb_title

Instagram’da Videoyu Görüntüleyenler Öğrenilebilir Mi?

Instagram uygulaması içerisinde paylaşılan videoları kimlerin izlediği insanlar tarafından çok fazla merak edilmektedir. Instagram’da videoyu görüntüleyenler listesi buna bağlı olarak insanlar tarafından farklı yöntemler kullanılarak elde edilmeye çalışılmaktadır. Burada kullanılan yöntemlerin bir kısmı farklı internet siteleri ya da mobil uygulamalar üzerinden söz konusu bilgiye ulaşma şeklindedir.

İnsanlar bu bilgiyi elde edebilmek için bazı uygulamalara ücret dahi ödemekte ve ücretli olan bu uygulamalar üzerinden videolarını kimlerin izlediğini öğrenmeye çalışmaktadır. Bu konu her dönem tartışma sebep olmuş ve uzmanlar tarafından kullanıcılar sık sık uyarılmıştır.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram, videoları kimlerin izlediğini dair herhangi bir istatistik tutmamaktadır. En azından tutsa dahi bunu farklı bir internet sitesi ya da mobil uygulama ile paylaşmaktadır. Kullanıcılara sağlayacağı bu tür bilgilere farklı bir internet sitesi ya da mobil uygulama üzerinden Instagram’ın paylaşması hiç mantıklı bir durum değildir. İzlemiş olduğu politikalar dikkate alındığında böyle bir şey yapmayacak herkes tarafından net bir şekilde bilinmektedir. Buna bağlı olarak söz konusu mobil uygulama ya da internet sitelerinde tamamen yanlış bilgiler verdiğini söylemek hatalı olmayacaktır.

Instagram’da videoyu görüntüleyenler listesi paylaştığını iddia eden uygulamalar, kullanıcıların rastgele bir liste sunmakta ve insanlarda bu listedeki kişilerin videolarını izlediklerini düşünmektedir. Hatta bazı kişiler listeyi görünce şaşırmak da ve bu kadar farklı insanın nasıl videosunu ulaştığını merak dahi etmektedir. Fakat genel manada insanların bu alandaki beklentisini karşılayan yalan da olsa söz konusu mobil uygulamalara olan ilgi son derece yüksektir.

Bütün bunlar birlikte değerlendirildiğinde videoları kimlerin görüntülediğini öğrenilmesinin mümkün olmadığı söylenebilir. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaların bazılarında, Instagram’ın böyle bir veri paylaşma niyet olsa dahi gelişen internet teknolojisi ve kullanılan farklı emülatörlere bağlı olarak videoların kimler tarafından izlendiğini tespit edilmesi, mümkün değildir şeklinde beyanda bulunmaktadırlar.

Video Görüntüleme Listesini Öğrenmeye Yarayan Uygulamaların Zararları

İnsanların merakından faydalanmak isteyen bazı mobil uygulamalar, videoların kimler tarafından izlendiğini gösteren bir liste sunduklarını iddia etmektedir. Yukarıda genel olarak böyle bir durumun söz konusu olamayacağı açıklanmıştır. Burada mobil uygulamaların temel hedefinin dolandırıcılık ve hırsızlık olduğu bilinmelidir. Bu uygulamalara giriş yapıldığında sizden Instagram hesabınıza ait kullanıcı adı ve şifre talep edilir. Bunlar ile sisteme giriş yapmanız sağlanır ve daha sonra Instagram hesabınıza yönlendireceğiniz iddia edilir.

Söz konusu uygulamaları inanarak bu adımları atan kullanıcılar kendi elleri ile Instagram hesaplarını farklı kişi ya da kişilere teslim etmiş olurlar. Bu noktadan sonra hesabı ele geçiren kişiler tamamen arka planda farklı hesapları takip eder ya da onların gönderilerini beğenir. Bunun haricinde ise hesabın şifresini değiştirerek tamamen kontrolü altına alabilir. Burada bütün insiyatif hesabı çalan kişiye aittir.

Instagram’da videoyu görüntüleyenler listesi almak için atılacak olan adımların doğuracağı sonuçlar son derece olumsuzdur. Öyle ki burada sadece insanlar Instagram hesabını kaybetmekle kalmaz daha farklı sorunlarla da karşılaşabilirler. Basit bir örnek verilecek olur ise bu durum çok daha net bir şekilde anlaşılacaktır. Çalınan Instagram hesabı üzerinden hesap sahibinin akrabalarından borç para talep edilmekte ve böylece basit bir Instagram hesabı hırsızlığı gerçek hırsızlığa dönüşmektedir. Onun dışında farklı sorunların da meydana gelebileceği net bir şekilde anlaşılmıştır. İnsanların bundan dolayı kesinlikle Instagram hesaplarının şifrelerine herhangi bir mobil uygulamaya girmemeleri ya da farklı bir internet sitesi üzerinden paylaşmamaları gerekir. Aksi halde doğacak olan sonuç son derece büyük problemlerin meydana gelmesini tetikleyecektir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme
Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram silinen mesajları geri getirme veya diğer içerikleri geri getirmek mümkün mü konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Dünyanın en popüler içer...

Instagram Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?
Instagram Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?

Instagram beğeni hilesi veya beğeni alma hizmeti olarak kullanılan bir seçenek vardır. Bunun kullanılmasının ardından birçok neden vardır. Özellikle h...

Instagram’da videoyu görüntüleyenler listesi kesinlikle tespit edilememekte ve buna bağlı olarak insanlara sunulan yöntemler çalışmamaktadır. Dolayısıyla herhangi bir zarara uğramamak adına bu yöntemlere başvurulmaması doğru olacaktır. Çünkü bu tür yöntemler ya hesabınıza ele geçirmek istemek de ya hesabınız üzerinden reklamları yayınlamakta ya da hesabınızın arka planında farklı kişilere takip etmenize neden olmaktadır. Bunun dışında göstermiş olduğu listenin tamamen yanlış olması ise insanlar ile aranızdaki ilişkilerin bozulmasına dahi neden olabilir. Bu tür durumlara düşmemek için Instagram’ın kendi sağlamış olduğu özellikler dışında herhangi bir uygulamaya da internet sitesi üzerinden bilgi edinmeye kesinlikle çalışmayın.

Instagram Tarafından İzlenen Politikalar

2012 yılında kurulmuş olmasına karşın kısa sürede çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram’ın izlemiş olduğu politikaların temelinde özgürlükler vardır. Instagram’da videoyu görüntüleyenler listesi, uygulamanın bu temel prensibine terstir. Çünkü insanlar izlemiş oldukları videoların tespit edilebileceğini fark ettikleri anda burada rahat bir şekilde faaliyetlerine devam etmeyecekler ve kısıtlı olarak özgür olduklarını hissedeceklerdir. Buna bağlı olarak da Instagram’ın kullanıcı sayısında ciddi bir gerileme olması söz konusudur. Çünkü insanlar yapmış oldukları hareketlerin farklı birileri tarafından izlenmesinden kesinlikle hoşlanmaz.

Instagram’ın özgürlük anlayışı sebebiyle dahi videoların kimler tarafından yüklenildiğinin öğrenilmesinin imkânı yoktur. Onun yerine Instagram tarafından söz konusu videonun kaç defa izlendiğini ait istatistiki veriler paylaşılır. Yani kullanıcılar yüklemiş oldukları videoların ne kadar ilgi gördüğünü ve ne kadar çok insan tarafından izlendiğini buradaki sayılar vasıtası ile çok rahat bir şekilde tespit edebilir. Bunun haricindeki yöntemlerin hiçbirisi gerçek değildir ve sağlıklı veriler vermez.

Kullanıcıların beklentilerine yönelik geliştirdiği politikalar ile dikkat çeken Instagram, yapmış olduğu güncellemelerin tamamının temelinde bu beklentileri merkezi almaktadır. Yakın zamanda uygulamaya eklenen özellikler dikkate alındığında, kullanıcıların bu özellikleri olan ilgisi çok net bir şekilde görülecektir. Dolayısıyla kullanıcı kitlesinin beklentilerinin karşılandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Kullanıcılardan bazılarının beklentisi Instagram’da videoyu görüntüleyenler listesini erişebilmek olsa da genel kullanıcı eğiliminin bu yönde olmadığı çok açıktır. Buna bağlı olarak yakın zamanda böyle bir güncelleme gelmeyeceği söylenebilir.

Instagram tarafından izlenen genel politikanın ise son derece başarılı olduğu görülmekte ve yakın zamanda bütün rakiplerini geçeceği pek çok uzman tarafından dile getirilmektedir. Bunun ne zaman gerçekleşeceği ise sadece atılacak adımlara bağlıdır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.