Instagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Fotoğraf İndirme Nasıl YapılırInstagram Fotoğraf İndirme Nasıl YapılırInstagram, sosyal medya uygulamalarından birisi olmasının yanı sıra fotoğraf özelliği ile de öne çıkmaktadır. Instagram fotoğraf indirme işlemi de buna bağlı olarak insanlar tarafından çok fazla yapılmaktadır. Bilindiği gibi bu platformda çok sayıda güzel fotoğraf bulunmaktadır ve insanların bunları telefon ya da bilgisayarlarına nasıl indireceklerinin yolunu aramaktadır. Bunun için farklı seçenekler bulunmaktadır.

Resim indirmek ne kadar zor olabilir ki diye düşünen insanların Instagram uygulamasını tam olarak tanımadığı söylenebilir. İnsanlar bu uygulama tarafından sunulmayan indirme seçeneği yüzünden farklı yöntemlere yönelmiş durumdadır. Normal bir internet sitesindeki gibi resim indirmek maalesef burada mümkün değildir ve insanların bundan dolayı farklı yol ve yöntemleri kullanması gerekmektedir. Fakat bu yöntemler sayesinde hızlı bir şekilde fotoğraf indirmek mümkün hale gelmektedir.

Instagram Hakkında Bilinmesi GerekenlerInstagram Fotoğraf İndirme

Sosyal medya platformlarının her birisi farklı özellikleriyle öne çıkmaktadır ve Instagram da ilk zamanlar fotoğraf seçeneği ile bütün dikkatleri üzerine çekmişti. Bu özelliğini koruyan uygulama, yanına sadece videoyu da ekledi ve yoluna bu şekilde devam etmektedir.

İnsanlar görsel öğelere son dönemlerde daha fazla ilgi göstermeye başladı. Resim, video gibi görsel olan dosyalar, insanlar tarafından bilgisayar ya da telefonlara indirilmek istenmektedir. Instagram fotoğraf indirme de buna bağlı olarak çok fazla yapılan işlemlerden birisidir.

Instagram, kullanıcı sayısını arttırmak için farklı yoları denemektedir ve bunlar ağırlıklı olarak resim çekimiyle ilgilidir. Bu uygulama içerisinde yer alan bazı filtreler sayesinde çok özel resimler çekmek mümkündür. Öyle ki insanlar bu filtreler olmadan artık fotoğraf çekimi dahi yapmamaktadır. Dolayısıyla da Instagram’ın bu konudaki payının son derece yüksek olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır.

Instagram, diğer platformlardan farklı olarak direkt olarak yazı ya da link paylaşımına izin vermemektedir. Bunun yerine resim ve video ile paylaşım yapma zorunluluğu getirilmiştir. Bu da insanların bu platformda çok fazla resim paylaşmasına neden olmaktadır. İzlenen bu politika sayesinde fotoğraf konusunda dünyadaki en önemli platform olmayı başarmış ve daha da bu konuda ilerlemeye devam etmektedir.

Instagram Fotoğraf İndirme İşlemi Hakkında

İnsanlar Instagram içerisinde gördükleri güzel fotoğrafları indirme noktasında bazı zorluklar yaşayabilmektedir. Normal bir internet sitesinde gezerken fotoğrafa sağ tıklayarak indir demek yeterli iken Instagram fotoğraf indirme için aynısını söylemek mümkün değildir. Yani insanlar farklı bir uygulama ya da program olmadan buradan direkt olarak resim indiremezler.

Instagram tarafından izlenen bu politika, kullanıcıları rahatsız etse de platformun kullanıcı sayısının giderek arttığı da bilinen bir gerçektir. Yakın zamanda video ve fotoğraf indirme konusunda bir kolaylığa gidilir mi bilinmez fakat Instagram’ın her geçen gün biraz daha büyüdüğünü söylemek yanlış olmayacaktır.

Instagram’da bulunan resimleri direkt olarak indirmeden de telefonlara almak mümkündür ve insanlar genellikle bu yolu seçmektedir. Platform üzerinde beğendikleri bir video olduğunda ekran resmi çekerek bunu telefona kaydetmek mümkündür fakat resim kalite olarak biraz bozulmaktadır. Bunu önemsemeyen kullanıcılar, fotoğraf indirmek yerine bu şekilde ekran resmi çekmeyi kullanmaktadır.

Instagram Fotoğraf İndirme Seçenekleri

Ekran resmi çekmeyi tercih etmeyenler için farklı indirme seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçenekler hem PC için hem de mobil cihazlar için vardır. İnsanlar söz konusu seçeneklerden kendileri için uygun olanları tercih edebilirler. Daha sonrada hızlı bir şekilde videolar istenilen noktalara indirilmiş olacaktır. Aşağıda Instagram fotoğraf indirme seçenekleri ve bunlara ait geniş açıklamalar yer almaktadır.

Downloadgram

Instagram üzerinde yer alan fotoğrafları bilgisayara indirmek için kullanılan yöntemlerden birisidir. Söz konusu yöntem son derece basit bir şekilde çalışmaktadır. Bu yöntemle resim indirmek için kullanıcıların öncelikle bu siteye giriş yapmaları gerekiyor. Downloadgram.com adresine giriş yapıldıktan sonra son derece kullanışlı bir ara yüze sahip olduğu görülecektir.

İnternet sitesine girdikten sonra indirilmek isten resmin linki kopyalanır ve buradaki ilgili alana yapıştırılır. Böylece indirme işlemi için ilk adım atılmış olacaktır. Daha sonra ise onay verilir ve indirme işlemi tamamlanır. Bahsedilen bu işlemleri, hafiften bilgisayar kullanmayı bilen herkes çok rahat bir şekilde yapabilir.

Bu yöntem her ne kadar bilgisayarlar için olsa da mobil cihazlar üzerinden de benzer işlemler yapılarak resim indirmek mümkündür. Instagram fotoğraf indirme işlemi yapmak isteyen kişiler için önemli bir seçenek olduğunu söylemek mümkündür.

InstaSave

Yukarıda bilgisayarlar için indirme işleminin nasıl yapılacağı anlatılmıştır. Mobil cihazlara indirme işlemi yapılmak istendiğinde uygulamalardan yardım alınabilir. Kullanılabilecek farklı uygulamalar bulunmaktadır ve bunlar içerisinden InstaSave biraz daha öne çıkmaktadır. Bu uygulama, Google Play üzerinden telefonlara indirilebilir. Daha sonra ise Instagram üzerinden fotoğraf indirilmeye başlanabilir.

Bu uygulama ile resim indirmek için izlenmesi gereken bazı yollar bulunmaktadır. Söz konusu yollar şu şekildedir:

  • Instagram’a giriş yapılarak indirilmek istenen resmin üzerine gelinir.
  • Resme basılı tutarak bağlantıyı kopyala denilir. Farklı yollarla da resmin linki alınabilir.
  • Daha sonra ise kopyalanan link bu uygulamadaki ilgili alana yapıştırılır.
  • Böylece indirme işlemi tamamlanmış olur.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

En sevilen videolarınızı paylaşabileceğiniz ve ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Youtube kanal açma adımları ile izleyici kitlenizi artırabilir...

Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?
Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram birçok özelliği ve güncellemesiyle birlikte kullanıcılarını memnun etmeye çalışan bir sosyal medya platformudur. Sistemin en büyük özelliği ...

Yukarıda bahsedilen adımların izlenmesi son derece kolaydır ve insanlar bu yöntemi kullanarak resim indirme noktasında herhangi bir zorluk yaşamazlar. Söz konusu işlemler sadece birkaç dakika sürecektir.

InstaSave uygulamasına olan ilgi son dönemde çok fazla arttı ve insanlar Instagram fotoğraf indirme için bu uygulamayı kullanmaya başladı. Bunun üzerine InstaSave aynı hizmeti kendi internet sitesi üzerinden bilgisayarlar için vermeye başladı. Uygulamanın internet sitesine gidilerek resim indirme yapılabilir. Burada da aynı şekilde sadece URL yapıştırmak yeterlidir. Böylece insanlar hem mobil cihazlarına hem de bilgisayarlarına istedikleri resimleri hızlı bir şekilde indirebilmektedir.

InstaSave, video indirmek için de kullanılmaktadır fakat bunun için Pro versiyona geçilmesi gerekiyor. İnternet sitesi üzerinde video indirmek için ise böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. Dolayısıyla da isteyen kullanıcılar buradan video indirmesi yapabilir.

Video & Photo Downloader For Instagram

Google Play üzerinden indirilen uygulama seçeneğinin bir benzeri App Store’de bulunmaktadır. Resim indirmek isteyenler markete giriş yaparak Photo Downloader uygulamasını indirebilirler. Bu uygulama indirildikten sonra kullanımı son derece basittir. Yukarıda bahsedilen adımların izlenmesi, indirme işleminin yapılması için yeterli olacaktır.

Instagram’da bulunan resmin linki kopyalandıktan sonra bu program içerisinde yer alan uygun bölüme yapıştırılmak suretiyle indirme işlemi yapılabilir. Söz konusu işlem sonrasında ise videolar History bölümüne inmiş olacaktır. Instagram fotoğraf indirme işlemi bu şekilde çok rahat bir şekilde yapılmaktadır.

App Store ve Google Play Store üzerinde bu işlemin yapılmasına olanak sağlayan farklı uygulamalar da bulunmaktadır ve insanlar bunlardan dilediklerini kullanabilirler. Fakat burada bilinmesi gereken bazı hususlar vardır. Güvenlik noktasında her zaman temkinli olunmalı ve özellikle kişisel bilgiler paylaşılmamalıdır. Ayrıca indirme için kullanılacak olan uygulamaların istedikleri izinler kontrol edilmeli ve indirmeyle ilgili olan bir izin istenmişse o uygulamadan uzak durulmalıdır. Söz konusu izinler, istenmeyen durumların yaşanmasına neden olabilir.

Resim indirme işlemi ile ilgili detaylar genel olarak bu şekildedir ve söz konusu işlemlerin seçenekleri her geçen gün biraz daha artmaktadır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.