Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır? [Detaylı Anlatım]

Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır? [Detaylı Anlatım]

Instagram konum ekleme işlemi paylaşım yapan insanların o paylaşımı hangi noktadan yaptıklarını ifade etmek için kullandıkları bir özelliktir. Önceden bunun için farklı şeyler kullanılırken şuan bu işlemi çok basit bir şekilde yapmak mümkündür. Genelde bu konum ekleme işlemi özel bir fotoğraf karesi çeken ve bunu paylaşırken, karenin nerede çekildiğini takipçilerine göstermek isteyen insanlar tarafından kullanılıyor.

Özellikle güzel bir manzara fotoğrafı çekenler bu özelliği kullanarak oranın nereye ait olduğunu göstermek isterler. Bunun için farklı bir eklenti ya da uygulama kullanmanıza da gerek yoktur. Yapmanız gereken paylaşımın açıklamalarını yazarken konum ekle özelliğine tıklayarak istediğiniz konumu belirlemek olacaktır.

Instagram Konum Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram konum ekleme işlemini yapmak çok basittir. Bunun için öncelikle paylaşacağınız video veya fotoğrafı yüklemeye başlamalısınız. Ardından yapmanız gereken filtreleri oluşturmak ve ileri tuşuna basmak gerekiyor. Bu noktada karşınıza yeni gönderi isimli bir sayfa çıkacaktır. Bundan sonra konumunuzu belirlemek ve yayınlayacağınız gönderinin altında yazmasını sağlayabilirsiniz.

  • Yeni gönderi isimli sayfada bulunan konum ekle butonuna basmanız gerekiyor.
  • Burada size yakın olan birçok konum seçeneği sunulacaktır.
  • İster bunlardan birisini seçebilir isterseniz arama kısmına konumu yazabilirsiniz. Bundan sonra seçimi yaparak otomatik olarak gönderi sayfasına geri gideceksiniz.

Konum ekleme işlemi bu kadar basittir. Önceden yapılan işlemlerde haritalar üzerinden belirlemeniz isteniyor ve bu işlem biraz zaman alıyordu. Ancak şuan için konumunuzu saniyeler içerisinde paylaşacağınız postun altına eklenmesini yapabilirsiniz. Gönderiyi paylaşmadan açıklamayı yazıp, etiketleri yaptıktan sonra konumu da ekleyerek paylaşmak daha dikkat çekici olacaktır.

Instagram Konum Eklemenin Sağladığı Faydalar

Instagram Konum Eklemenin Sağladığı Faydalar

Instagram konum ekleme işlemi günümüzde kullanıcıların sıklıkla kullandıkları önemli bir özelliktir. Yapılan son güncelleme öncesinde bu işlemi yapmak biraz zaman alıyordu ve insanlar genelde istedikleri yerin konumunu eklemekte sorun yaşıyorlardı. Yapılan güncelleme sayesinde orada olmadığınız bir konum dahi olsa arama kısmına yazarak görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra tek yapmanız gereken o konumun üzerine dokunmak olacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

En sevilen videolarınızı paylaşabileceğiniz ve ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Youtube kanal açma adımları ile izleyici kitlenizi artırabilir...

Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?
Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram birçok özelliği ve güncellemesiyle birlikte kullanıcılarını memnun etmeye çalışan bir sosyal medya platformudur. Sistemin en büyük özelliği ...

Birçok kullanıcı bu özellik sayesinde oldukları noktayı içeriğin altına yazmak yerine bunu kullanarak göstermeyi tercih ediyor. Güzel bir yerin fotoğrafı, bulunan ürünün olduğu yer için bu paylaşım açıklayıcı bir seçenek olarak sunuluyor. Konum ekleme işlemini yapmak insanlar için zorunlu bir durum değildir. Tamamen sizlerin opsiyonuna bırakılan bir seçenektir. Uygulamada konum ekleme işlemi daha önce Google Maps üzerinden yapılıyordu. Bu net sonuç almak için daha verimli olsa da kullanmak daha zordu. Ancak şuan konum ekleme işlemi her zamankinden daha kolay olarak sunuluyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram konum ekleme özelliği ile gönderilerinizin nerede çekildiğini işaretleyerek, sizi takip edenlere konum bildirebilirsiniz.

Instagram hikayelerinize konum ekleyebilmek için hikaye paylaşım ekranında konum seçeneğini seçerek size en yakın konumun işaretlemesini yapabilirsiniz.

Instagram hikayelerde veya paylaşımlarda eklenen konum sol üst kısımda görünmektedir. Tıklamanız durumunda fotoğrafın çekildi konumdaki tüm paylaşımları görebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.