Instagram Takipçi Gizleme Nasıl Yapılır? [Güncel Anlatım]

Instagram Takipçi Gizleme Nasıl Yapılır? [Güncel Anlatım]

Instagram takipçi gizleme birçok kullanıcının başkaları tarafından kendisini takip eden kişilerin görünmemesini istemesinden dolayı tercih edilmektedir. Takipçi gizlemek için yapılması gereken en önemli nokta sitenin size bu hizmeti sunuyor olmasıdır. Bu sayede belki arkadaşlarınız arasında yaşanan sorunlara rağmen takip etmeyi bırakmamak istiyor olabilirsiniz. Arkadaşlarınız arasında yaşanan sorunlar, akrabaların birbiri arasında yaşanan işlemler gibi nedenlerden ötürü bu özellik birçok kişi tarafından kullanılmak isteniyor. Amaçlanan sadece kişisel gizliliği korumak ve kimi takip ettiğinizi ya da kimin sizi takip ettiğini herkesin öğrenmesinin önüne geçmektir. Bunun için yapılması gereken bazı işlemler var.

Instagram Takipçi Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram takipçi gizleme işlemi yapabilmek için yapmanız gereken işlem çok basittir. İlk olarak hesabınızı gizliye almanız gerekiyor. Ancak bu sayede takipçilerinizin diğer insanlar tarafından görülmesinin önüne geçmiş olacaksınız. Bunun dışında direkt olarak takipçileri kapatabileceğiniz bir özellikle şuan için bulunmuyor. Bu işlemi yapmak için sizlere adım adım olarak nasıl yapılacağını aktaralım.

  • İlk olarak Instagram hesabına giriş yapmanız gerekiyor.
  • Profilde üç çizgi olan noktaya tıklayıp, sağ tarafta açılan bölümde “Ayarlar” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
  • Bu sefer karşınıza uzun bir liste gelecektir. “Gizlilik” yazan noktaya tıklamanız gerekiyor.
  • Yine açılan menüde yorumlar, etiketler, bahsetmeler, hikaye ve hareket durumu gibi özellikleri direkt olarak kapatabilirsiniz.
  • Takipçi gizlemek içinse “Hesap Gizliliği” sekmesine tıklamalısınız. Açılan menüde “Gizli Hesap” özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bu özelliği aktif hale getirdiğiniz anda direkt olarak hesabınızda ki takipçileri diğer insanlara karşı gizlemiş olacaksınız.
  • Hesabınız gizliyken takipçiniz olan insanlar sizin fotoğraf ve video özelliklerini görecektir. Sizi takip etmeyen hiç kimse sizin paylaşımlarınızı göremeyecektir.

Instagram Gizli Profil Neden Yapılır?

Instagram takipçi gizlemek için hesabınızı gizlemeniz gerekiyor. Bunun dışında herhangi bir özellik ile bunu yapmanıza Instagram yönetimi izin vermiyor. Tek yapılması gereken gizli hesap bölümünü aktif hale getirmek olacaktır. Günümüzde birçok sosyal medya kullanıcısı bu özelliği kullanmayı tercih ediyor. Bunu yapmanın nedeni sadece takipçileri gizlemek olmadığını söylemememiz gerekiyor. Çünkü kısaca niyeti kötü olan insanlar sizin paylaştığınız tüm içerikleri alarak aynı sizin hesabınıza benzer bir hesap açarak sizin olduğunuz gibi hareketler yapabiliyor.

Bu nedenle sizi takip etmeyen yani takip etmesine izin vermediğiniz kişilerin hesabınızı görüntülemesine izin vermeme hakkınız var. Gizli hesap yaparak bunu yapabilirsiniz. Paylaşımlarınızın altına etiket dahi yapsanız sizi takip etmeyen birisi bu içerikleri göremeyecektir. Bu işlemi yaparak hem takipçilerinizi gizlerken hem de hesabınızın güvenliğini sağlamış olacaksınız.

Instagram Takipçi Gizleme Gizli Profil
https://www.youtube.com/watch?v=nkAUeI784VU
Sıkça Sorulan Sorular

Instagram gizli profil, paylaşımlarınızı ve gönderilerinizi istemediğiniz kişilere veya takip etmeyenlere kapayabildiğiniz bir özelliktir.

Instagram uygulaması üzerinden gönderilerinize erişilmez ancak hesabınızı farklı uygulamaları bağlayıp otomatik paylaşımlara ayarladı iseniz diğer platformanlarda gözükmektedir.

Takipçi sayınızın gizlenmesi ile hesabınız gizlenir. Paylaşımlarınızın sadece takipçilerine açık olması etkileşim oranınızı ciddi oranda etkileyecektir. Hashtag kullanımlarınız hiç bir işe yaramayacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.