Instagramda Anket Nasıl Yapılır?

Instagramda Anket Nasıl Yapılır?

Günümüzde Instagram dışında yer alan birçok sosyal medya platformunda anket yapma özelliği vardı. 2017 yılında yeni yapılan düzenleme ile artık Instagramda anket yapmak mümkün oluyor. Bilhassa Twitter’da yer alan anket yapma özelliği sayesinde Instagramda yer alan işletmeler yaptıkları paylaşımlar, sattıkları ürünler, merak ettikleri konular ve marka üzerine daha birçok başlık hakkında geri bildirim alabilecek.

Instagramda anket yapma yeni bir özellik olduğu için birçok kişi dünyanın en popüler sosyal medya platformunda bu özelliği kullanmayı henüz bilmiyor. Sosyal medya siteleri içinde en popüleri olan Instagram üzerinde anket nasıl yapılır sorusunun cevabı yazının devamında.

Son 2 yıldır Instgarama eklenen hikaye keleme özelliği sayesinde sosyal medya devi, paylaşımlarınızı 24 saat boyunca takipçilerinize ana sayfasının tepesinde yer alan sekme sayesinde izleme imkanı sağlıyor. Bunun yanında paylaşımların yanına Instagramda anket eklemek artık çok kolay. İşte, anket eklemek için izlenmesi gereken yol.

Instagram yapılan son güncellemeyle birlikte kullanıcılarına hikayelere ekledikleri paylaşımlar içinde  anket yapma özelliğini duyurdu. Yeniliğe doymayan Instagram son özelliğiyle merak uyandırdı. Instagramda anket özelliğini kullanıcılarıyla buluştururken bu özellikten en çok işletmeler faydalanacak.

Instagram’da Anket Yapma

Son güncelleme ile beraber kullanıcıların beğenisine sunulan Instagramda anket özelliğini birçok kimse merakla bekliyor. Instagram’da ne şekilde anket yapılır merak ediliyor. Instagram anket sonuçları iyi mi belli oluyor? Instagramda yeni gelen anket özelliğinde verilen oyları hikayeyi paylaşan kullanıcı görebiliyor mu?  İşte Instagram anket özelliği hakkında detaylar…

Instagramda anket yapabilmek için Instagram öykü kısmına girilerek, anket yapacağınız konunun  fotoğrafını çekmeniz gerekiyor. Sağ üst köşede bulunan gülen yüz ifadesine tıkladıktan sonra ”anket” karşımıza gelen ekranda anket yazan ifadeye tıklanıyor. Burada ”sual sor…” ve alt tarafta cevap kutucukları çıkıyor. ”sual sor…” kısmına sorunuzu yazdıktan sonrasında, ”evet-hayır” yazan kısma sorunuzun cevabına uygun olan şıkları yazdıktan sonra hikayenizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

En sevilen videolarınızı paylaşabileceğiniz ve ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Youtube kanal açma adımları ile izleyici kitlenizi artırabilir...

Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?
Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram birçok özelliği ve güncellemesiyle birlikte kullanıcılarını memnun etmeye çalışan bir sosyal medya platformudur. Sistemin en büyük özelliği ...

Hikaye kısmına fotoğraf ya da video katıp anket seçeneği kullanıcılar tarafından seçilebiliyor. Hikayeye anket eklemek için çıkartmalar bölümüne giderek anket seçeneğini seçmek gerekiyor. Böylece paylaştığınız ankete dair olarak, hikayenizi kimlerin görüntülediğini, toplam oy sayısını, kimlerin oy verdiklerini ve kimlerin seçimini hangi tercihten yana kullandığını detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Hikayeyi paylaşan kullanıcı, öyküsünü kimlerin görüntülediğini, toplam oy sayısını, kimlerin oy verdiklerini ve kimlerin seçimini hangi tercihten yana kullandığını görüntüleyebiliyor. Instagramda anket şu an iOS’larda kullanılabiliyor. Anketinizi paylaştıktan sonrasında takipçileriniz hemen oy vermeye başlayabilir. Birisi anketinize yanıt verdiğinde, herhangi bir zamanda hangi cevabın önde olduğu görülebiliyor.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.