Instagram’da Youtube Videosu Paylaşma

Instagram’da Youtube Videosu Paylaşma

Sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram’da Youtube videosu paylaşma, kullanıcılar tarafından sıklıkla yapılan işlemlerden bir tanesidir. İnsanlar Instagram tarafından sağlanan özellikleri kullanarak, sevdikleri ve takipçileri ile farklı videoları paylaşabilme imkânını böylece elde etmiş olmaktadır. Ayrıca Youtube üzerinde bulunan çok sayıda videodan istenilen bölümler kesilerek Instagram üzerinde paylaşmak aynı zamanda farklı mesajlar verilmek istendiğinde insanların ihtiyacını etkin olarak karşılamaktadır.

Gelişen teknolojinin insanların hayatına olan etkileri her geçen gün artarken özellikle sosyal medya platformlarının etkinliği çok daha üst seviyelere çıkmaktadır. Yakın zamanda eklenen özellikler sayesinde insanlar, sosyal medya uygulamalarında çok daha fazla zaman geçirmeye ve burayı çok daha fazla takip etmeye başlamıştır. Buna bağlı olarak sosyal medya uygulamalarının da insanların beklentisini karşılayacak yeni özellikleri bünyelerine eklediği görülmekte ve böylece kullanıcı kitlesinin daha da artırılması amaçlanmaktadır.

Youtube Videosu Paylaşma Nasıl Yapılır?Instagram Youtube Video Paylaşma

İlk olarak 2012 yılında faaliyetine başladığı bilinen Instagram, kısa sürede insanlar tarafından çok büyük ilgi görünce Facebook tarafından satın alınmış ve bu aşamadan sonra daha hızlı bir gelişim sürecine başlamıştır. Şirket bünyesinde bulunan bilişim mühendisleri tarafından eklenen yeni özellikler kullanıcıların dikkatini çekmiş ve çok kısa bir süre içerisinde Instagram’ın kullanıcı sayısı 1 milyar barajını aşmıştır.

Instagram tarafından kullanıcılara sunulan özelliklerden bir tanesi de Youtube videosu paylaşma olup kullanıcılar tarafından sık sık bu özellik değerlendirilmekte ve gerek hikâye kısmında gerekse farklı paylaşımlar da Youtube üzerinden alınan videolar takipçilere sunulmaktadır.

Kullanıcıların önemli bir kısmı bu işlemin nasıl yapılacağını tam olarak bilmemekte ve bu konuda önemli bir zorluk yaşamaktadır. Söz konusu işlemin yapılabilmesi için genel olarak izlenmesi gereken yol; Youtube üzerinden videonun indirilmesi ve daha sonra bu videonun Instagram’a uygun hale getirilerek buraya yüklenmesi şeklindedir. Bu şekilde ifade edildiğinde son derece kolay bir işlem gibi gözükmesine rağmen bu konuda yeterli bilgisi olmayan insanların belli bir zorluk çektiği bilinen bir gerçektir. Özellikle Youtube üzerinden videonun nasıl indirileceği, indirilen videonun nereye kaydedileceği, kaydedilen videonun nasıl uygun süreye getirileceği insanların merak ettiği hususlardan bir kaçıdır.

Youtube’dan Nasıl Video İndirilir?

Instagram üzerinden Youtube videosu paylaşma işlemi yapacak olan kişilerin öncelikle Youtube’dan video indirmeyi öğrenmesi gerekiyor. Youtube’dan video indirmek için izlenmesi gereken yolların bir kısmında programlar kullanılır iken bir kısmında ise internet siteleri üzerinden video indirme işlemi yapılmaktadır. Kullanıcılar kendi durumlarına göre bunlardan istediklerini tercih edebilir ve videoları bu yöntemlerden bir tanesi ile indirebilir.

Youtube üzerinden video indirmeye yarayan programlardan bazıları Youtube video downloader, Youtube download, 4k video downloader, atube catcher ve any video converter free şeklindedir. Bu programların genel işleyişi hemen hemen aynıdır. Instagram’da Youtube videosu paylaşma için indirme işleminin programlar üzerinden şu şekilde yapılması gerekmektedir:

  • Yukarıda belirtilen programların internet üzerinden bilgisayarlara indirilerek sorunsuz bir şekilde kurulması.
  • Kurulan programlara giriş yaparak programların bilgisayarda açılması
  • İndirilmek istenen videonun linki Youtube üzerinden alınarak kopyalanması
  • Kopyalanan Youtube linkinin programdaki uygun bölüme yapıştırılarak indirme işleminin başlatılması
  • İşlem sonrası indirilen video klasörüne gidilerek videonun alınması.

Yukarıda genel olarak bahsedilen adımlar izlendiğinde programlar üzerinden çok rahat bir şekilde Youtube videoları indirilebilir. İndirilecek olan Youtube videosunun uzunluğu, internet hızı ve benzeri hususlara bağlı olarak videonun indirilme süresi 3 ila 5 dakika arasında değişiklik gösterebilir. Bu sürenin sonunda Youtube üzerinden indirilen video bilgisayar ya da telefonların hafızalarına kaydedilmiş olacaktır.

İnternet Siteleri Üzerinden Youtube Videosu İndirme

Instagram kullanıcıları Youtube videosu paylaşma işlemi yapmak istediğinde videoları farklı internet siteleri aracılığı ile de program olmadan çok rahat bir şekilde indirebilirler. Bunun için bu alanda hizmet veren internet sitelerinin bilinmesi ve daha sonra buralara giriş yapılması gerekmektedir. İnternet üzerinde bu şekilde hizmet veren çok sayıda site bulunmakta ve kullanıcılar bunlardan istifade ederek video indirme edilmektedir. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus bulunmakta ve kullanıcıların bu hususa dikkat etmemesi durumunda kişisel bilgilerinin ciddi bir tehdit altında olacağının belirtilmesi gerekiyor.

İnternet sitelerinden Youtube videosu indirirken, söz konusu siteler ile kesinlikle Youtube kullanıcı adını ve şifresini paylaşılmaması gerekiyor. Çünkü indirme işleminin yapılabilmesi için bu tür bilgilere ihtiyaç olmayıp sadece Youtube’dan indirilecek olan videonun linkini söz konusu alana yapıştırılması yeterli olmaktadır. Buna karşın bazı kötü niyetli insanları kullanıcıların Youtube hesaplarını ele geçirme adına bu tür bir oyun düzenlemekte ve tabiri caizse insanların hesaplarını çalmaktadır. Kullanıcıların bu noktada dikkatli olması böyle bilgilerin yüzden de yine fark ettikleri andan itibaren o siteden derhal çıkmaları ve herhangi bir işlem yapmamaları çok önemlidir.

İnternet siteleri üzerinden Youtube videosu indirmek için izlenmesi gereken adımları şu şekilde sıralamak yanlış olmayacaktır:

  • İndirme işleminin yapılacağı internet sitesine giriş yapılması
  • Youtube üzerinden indirilecek olan videonun linkini kopyalanması
  • Kopyalanan Youtube linkinin indirme yapılacak olan internet sitesindeki uygun alana yapıştırılması
  • Bu işlemlerin ardından alt kısımda bulunan download ya da indir butonuna basılması
  • İnen videonun indirilenler klasöründe alınması

Yukarıdaki adamlar izlendiğinde indirme işlemi çok kısa bir sürede internet hızına bağlı olarak gerçekleşecektir. Bu aşamadan sonra ise kullanıcılara Youtube videosu paylaşma için gerekli adımları gerçekleştirmek zorundadır. Bu adamların başında ise videonun istenilen süreye getirilmesi işlemidir. Bilindiği gibi Instagram üzerinden yapılacak olan paylaşımlarda 60 saniyelik bir süre sınırı bulunmakta ve kullanıcıların da mutlak surette paylaşacakları videonun bu süreye uyması gerekmektedir.

Youtube Videosu Paylaşma İçinde Video Kesme Nasıl Yapılır?

Instagram’da Youtube videosu paylaşma işlemi yapacak olan kişilerin Youtube üzerinden indirdikleri videoları kesmeleri gerekiyor. Bu işlemin yapılabilmesi için farklı yollar bulunmakta olup kullanıcılar bu yollardan istediklerini kullanabilir.

Youtube video indirme işleminde olduğu gibi bu videolar istenilirse programlar aracılığı ile kesilebileceği gibi istenilmesi halinde ise internet siteleri üzerinden kesilebilir. Her iki yöntemde de izlenecek yollar hemen hemen aynı olduğundan genel olarak bilgi verilmesi kullanıcılar açısından yeterli olacaktır. Youtube videosu kesmek için öncelikle ilgili program ya da internet sitesi açılır ve video buraya atılır. Daha sonra videonun uzun bir şerit halinde görüntüsü internet sitesi ya da program üzerinde gözükecektir.

Kullanıcılar buradan zaman ayarı yaparak istedikleri bölümü kesebilir ya da videoyu küçültebilir. Dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi Instagram’daki videoların 60 saniyelik süre sınırına sahip olmasıdır. Buna bağlı olarak kullanıcıların ekleyebilecek yani kesmesi gereken videonun uzunluğu en fazla 60 saniye olmalı ve kesinlikle daha uzun olmamalıdır. Çünkü Instagram tarafından daha uzun boyuttaki videoları kesinlikle kabul edilmemektedir.

Instagram’da Youtube videosu paylaşma işlemi yaparken dikkat edilmesi çok önemlidir. Bu noktada yapılacak olan ufak bir hata insanların daha fazla zaman kaybetmesine neden olacağından gerekli kontrollerin özenli bir şekilde yapılması çok önemlidir. Instagram tarafından kullanıcılara uygulama üzerinde de video kesme imkânı verilmiş olup bu sayede fazlalıklar Instagram’ın özelliği ile de katılabilir. Böylece kullanıcıların bu işlemi nispeten çok daha rahat bir şekilde söylemek yanlış olmayacaktır.

Instagram’da Youtube Videosu Paylaşma

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

En sevilen videolarınızı paylaşabileceğiniz ve ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Youtube kanal açma adımları ile izleyici kitlenizi artırabilir...

Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?
Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram birçok özelliği ve güncellemesiyle birlikte kullanıcılarını memnun etmeye çalışan bir sosyal medya platformudur. Sistemin en büyük özelliği ...

Yukarıda bahsedilen işlemler sorunsuz bir şekilde uygulandıktan sonra Instagram’da Youtube videosu paylaşma işlemi çok rahat bir şekilde yapılabilir. Youtube üzerinden program ya da farklı internet siteleri sayesinde indirilen videolar yine benzer bir şekilde kesilmekte ve 60 saniyelik süre sınırına uygun hale getirilmektedir. Bu aşamadan sonra ise Instagram uygulamasına girerek telefonlarda olan video çok rahat bir şekilde uygulamanın ilgili bölümlerine yüklenebilir. Yükleme işlemi kullanıcıların internet hızına bağlı olarak 3 ile 5 dakika arasında sürecek ve daha sonra video paylaşımlarda yer alacaktır.

Dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi telif hakkı olan videoların bazen Instagram tarafından kabul edilmemesidir. Bu sorun her ne kadar çok nadir yaşansa da böyle bir şeyin olduğu bilinmeli ve Instagram tarafından video kabul edilmezse bunun direkt olarak teklifle ilgili olduğu düşünülmelidir. Kullanıcıların telif hakkı olmayan videoları tercih etmesi bu tür sorunların önüne geçecektir. Fakat genel olarak videoların kesilmesi söz konusu olduğu için telif noktasında problem yaşamı oranının oldukça düşük olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Youtube videosu paylaşma için yapılacak olan video indirme işleminde dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de indirilen videonun kalitesinde herhangi bir düşüklere sebep olacak seçeneğin işaretlenmemesidir. Çünkü düşük kalitedeki videolar Instagram üzerinde yeterliliğe sahip olmayacak ve bu daha kullanıcılar açısından son derece olumsuz bir durum oluşmasına neden olacaktır. Youtube videosu paylaşma işlemi yaparken bu duruma dikkat edilmesi takipçilerini ve diğer kullanıcıların videoları izlerken herhangi bir zorluk yaşamaması açısından son derece önemlidir.

Youtube Hakkında Genel Bilgiler

Dünyanın en büyük video sitesi denildiğinde akla gelen Youtube, içerisindeki milyonlarca video ile milyarlarca kullanıcıya hizmet vermektedir. Basit bir internet sitesi şeklinde olan Youtube, içeriğini sürekli güncel tutarak kullanıcı kitlesine her geçen gün biraz daha arttırmaktadır. Bu sebepten dolayıdır ki Instagram’da Youtube videosu paylaşma işlemini yapmak isteyen çok sayıda insan bulunmaktadır. Çünkü insanlar Youtube’daki kaliteli videoları Instagram hesapları üzerinden paylaşarak hem takipçi sayısını arttırmak hem de takipçilerine keyifli dakikalar yaşatmak istemektedir. Ayrıca söz konusu videolar ile farklı mesajlar verilmesi de mümkündür.

Youtube’un başarısının sırrı incelendiğinde, kullanıcıları video yükleme noktasında maddi olarak desteklemesi öne çıkmaktadır. Youtube kaliteli videoya eklenen kullanıcılara belli şartları sağlamaları durumunda düzenli olarak ödeme yapmakta ve eklenen videoların izlenme sayısına bağlı olarak yapılan ödeme miktarı daha da artmaktadır. İnsanlar para kazanmak için Youtube üzerine sürekli videolar eklemekte ve bu da sitenin içeriğinin güncel olmasına ve kullanıcı sayısının her geçen gün artmasına neden olmaktadır. Youtube tarafından izlenen bu doğru politika, hem kullanıcıların ciddi anlamda kar etmesini de sağlamaktadır.

Youtube videosu paylaşma işlemi, yukarıda bahsedilen hususlardan dolayı kullanıcılar tarafından çok sık başvurulan yöntemlerden bir tanesidir. Yukarıda bu işlemin detaylı olarak nasıl yapılacağı anlatılmış ve birden fazla yöntem olduğu özellikle vurgulanmıştır. Daha önceki dönemlerde sadece programlar üzerinden Youtube videosu indirilip kesilebilirken, günümüzde ise bu işlemler online siteler üzerinden dahi yapılabilmektedir. Dolayısıyla kullanıcıların bu noktada çok ciddi bir avantajı bulunmakta ve bu avantaja bağlı olarak da Youtube üzerinden istedikleri videonun istedikleri bölümünü çok rahat bir şekilde Instagram’da paylaşma imkânı bulabilmektedirler. Youtube videosu paylaşmayla ilgili detaylar genel olarak bu şekildedir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.