Facebook Nasıl Çalınır?

Facebook Nasıl Çalınır?

Facebook hesaplarına ait şifreleri çalmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler vardır fakat Facebook çalma sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Hatta çoğu zaman bu işlemi normal kişiler değil bu alanda profesyonel olan kişiler dahi başaramayabilir.

Facebook HakkındaFacebook Çalma

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Facebook’un ülkemizde 40 milyondan fazla kullanıcısı vardır. Bu yönüyle zirvede yer alan Facebook üzerinden kullanıcılar arkadaşlarını bulabileceği gibi farklı paylaşımlar dahi yapabilir.

İlk kullanıma sunulduğu zaman sınırlı özelliği olan Facebook, zamanla kendisini geliştirmiş ve günümüzdeki haline gelmiştir. Günümüzde dahi kendi seviyesini yeterli görmeyen Facebook farklı özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Facebook kullanıcıları burada hesap açarken bir mail adresi vermeli ve daha sonra da açılan hesaba şifre belirlemelidir. Kullanılan mail adresi yapılan ayarlara bağlı olarak diğer kullanıcılarla paylaşılabilir fakat Facebook şifreleri kişi özeldir ve bundan dolayı kimseyle paylaşılmaz.

Facebook Çalma İşlemi Hakkında

Facebook çalma işlemi ile kastedilen şifrenin çalınmasıdır. Çünkü kişilerin kullandıkları mail adresini bulması son derece kolaydır. Fakat şifre için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Ayrıca son yıllarda bu konuda bilinçlenen insanlar, şifrelerini uzun ve farklı karakterlerden oluşturuyor.

İnternet sitelerinde hesap çalma ile ilgili farklı yorumlar yer alıyor. Fakat yukarıda da belirtildiği gibi bu işlem son derece zordur. Facebook tarafından son yıllarda geliştirilen güvenlik sistemlerinden dolayı burasının bir bankadan daha güvenli olduğunu dahi söyleyenler var. Aşağıda hesap çalma için kullanılacak bir takım yöntemler yer alıyor.

Deneme Yanılma Yöntemi

Kesin olarak sonuç vermese de denenebilecek ilk yöntem deneme yanılmadır. Farklı şekillerde öğrenilecek mail adresi ile Facebook’a giriş yapmak için denemeler yapılır. Bu denemelerde hesap sahibinin kullanabileceği şifreler tahmin edilerek buraya girilir. Bu yöntem oldukça az zaman almasına karşın nadiren olumlu sonuç verir. Fakat denemekten zarar gelmez.

Şifre Bulma Hilesi

Facebook çalma hakkında internet ortamında herkesin rastladığı programlar ya da siteler vardır. Bunlar şifreleri kırmayı vadederler. Fakat bunun için kullanıcıların kendi hesap bilgileri ile sitelere giriş yapmaları istenir. Dolayısıyla da bir anlamda bu site ya da programların kullanılması için sizden Facebook hesabınızı teslim etmeniz istenir.

Bu tür site ya da programlar işe yaramadığı gibi kullanıcıların Facebook hesaplarını çalmayı hedefler. Bundan dolayı da şifre isteyen site ya da programlardan uzak durulması gerekir. Kısaca bu yöntem işe yaramaz.

Şifre Girme Programları

Facebook çalma işlemi için piyasada çok sayıda şifre girme programı vardır. Bu programların özelliği kısa sürede çok sayıda şifre denemeleridir. Fakat bunların ücretsiz olanları genellikle ya virüslü olur ya da yeterince hızlı olmaz. Dolayısıyla da gerçekten bu yöntem kullanılmak isteniyorsa kullanıcıların para ile bu programı alması gerekiyor.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

En sevilen videolarınızı paylaşabileceğiniz ve ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Youtube kanal açma adımları ile izleyici kitlenizi artırabilir...

Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?
Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram birçok özelliği ve güncellemesiyle birlikte kullanıcılarını memnun etmeye çalışan bir sosyal medya platformudur. Sistemin en büyük özelliği ...

Deneme yanılmanın hızlandırılmış şekli olan bu yöntem sadece güçsüz şifrelerde işe yarıyor. Kısa ve içerisinde farklı karakter olmayan şifreler bu yol ile bulunurken uzun ve karışık karakterlerden oluşan şifreler bu yol ile bulunamıyor.

Mail ya da Telefona Ulaşma

Şifre çalmak için kullanılacak yöntemlerden bir tanesi de kişilerin mail adresine giriş yapılabilmesi ya da telefonlarının ele geçirilmesidir. Bu da ancak tanınan kişilerin şifrelerinin çalınabileceği bir yöntem olarak dikkat çeker. Facebook çalma için kullanıcıların Facebook adresine girerek şifremi unuttum bölümünde şifrelerini yenilemesi gerekir. Bu yenileme de mail ya da telefon üzerinden yapıldığı için kullanıcılar yeni şifreye sahip olabilir. Böylelikle de Facebook hesabı çalınmış olur.

Son olarak belirtmek gerekirse Facebook çalmak illegal bir işlemdir. Bu nedenle hiçbir ziyaretçimize tavsiye ve telkin etmiyoruz.

Facebook nasıl çalınır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook Türk bot sayfa beğenisi satın alma ve Facebook Türk bot takipçi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook nasıl çalınır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.