Instagram hesap dondurma nasıl yapılır?

Instagram hesap dondurma nasıl yapılır?

Instagram, her geçen gün çok daha fazla büyüme göstererek popüler bir sosyal medya uygulaması haline gelen sitelerden biridir. Genel olarak fotoğraf ve videoların paylaşılmış olduğu bir sosyal ortam olması ile bilinmektedir. Birçok kişi tarafından çok fazla kullanılması ile beraber kısa sürede herkes tarafından bilinip kullanılmaya başlanmıştır. Bunlarla beraber sosyal medya fenomenleri adı altında birçok ünlü kişiyi de beraberinde getirmektedir. Genel olarak genç kitlenin oldukça fazla tercih etmiş olduğu Instagram, fotoğraflarını bu mecra üzerinde paylaşarak tanıdıkları ile iletişime geçiyor. Artık günümüzde fotoğraf ya da videoları sosyal medya ortamında paylaşma konusu gelince akla gelen ilk uygulamalar arasında yerini almış durumda.

Instagram olarak adlandırılan sosyal medya ortamı, birçok farklı özelliği ile kendini diğer rakiplerden ayıran bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Bu denli çok tercih edilip sevilmesindeki nedenleri anlatacak olursak, birçok özelliği burada belirtebiliriz ancak kısa bir şekilde özet geçecek olursak;

Instagram Uygulaması

Instagram uygulaması ile beraber fotoğraflarınızı internet ortamı üzerinden paylaşma imkanı bulurken, birkaç dokunuş ile beraber fotoğraflarını oldukça profesyonel ve güzel bir şekilde paylaşma imkanı bulmasıdır. Böylece fotoğraf paylaşma olayı çok daha zevkli bir hal alarak herkes tarafından kullanılır hale gelmiştir.

Ancak eğer herhangi bir durumdan ötürü Instagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, bazı birkaç adımı bilmeniz gerekmektedir.

Bizde sizler için Instagram hesabının nasıl dondurulduğunu ya da geçici bir şekilde kullanıma kapatmak isteyen kişilerin, ne tür adımları uygulaması gerektiğini açıklayacağız. Instagram hesabınızı tamamı ile silmek istediğiniz takdirde, bir daha geri döndürülemeyecek bir şekilde hesabı kullanım dışı yapmış olmak anlamı taşımaktadır. Bu nedenle hesabınızı dondurmak, hem istediğiniz zaman geri kullanıma açmak, hem de kimse tarafından da bir süre rahatsız edilmemek için oldukça iyi bir tercih olabilir. Sizde Instagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız;

Instagram Hesap Dondurma

Instagram hesabını kapatmak için bir bilgisayar kullanmanız gerekecek. Bunun haricinde telefon üzerinden de Instagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirmek için telefonuzdaki internet uygulamasından giriş sağlamanız gerekecektir. Aksi takdirde mevcut Instagram uygulaması üzerinden hesap dondurulma işlemi gerçekleşmemektedir. Hesap dondurma işlemini gerçekleştirmek için ise kullanıcı adı ve şifre bilgilerini biliyor olmanız gerekmektedir. çünkü hesap dondurma işlemi adımlarında son aşamada hesap bilgilerinin girişini yaparak dondurma işlem yapılmaktadır.

İlk olarak telefonda yer alan Instagram uygulamasından çıkış yapmalı ve uygulamayı kapatmalısınız.

Cep telefonu ya da bilgisayar üzerinden Instagramı internet ile açarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmalısınız.

Daha sonrasında ise sayfada üst köşede yer alan kullanıcı adınıza dokunarak profili düzenle kısmına girmelisiniz.

Ardından Instagram hesap dondurma işlemine dair kısma giriş yapmalısınız. Burada hesap bilgilerinizi ne sebeple silmek ya da dondurmak istediğinize dair sebepler yer almaktadır. Bu sebeplere bakacak olduğumuzda;

  • Kullanmaya başlamakta zorlandım
  • İkinci bir hesap açtım
  • Bir şeyi kaldırmak istiyorum
  • Çok zamanımı alıyor
  • Takip edecek kişiler bulamıyorum
  • Ya da başka bir sebepten ötürü hesap kapattığınızı açıklayabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma işleminizi gerçekleştirmek için son kez sizden şifrenizi girmenizi talep etmektedir. Şifre girişinizi de gerçekleştirmenizin ardından hesabınız dondurulacak ve giriş yaptığınız takdirde tekrar aktif olacaktır. Ancak eğer ”hesabımı kalıcı olarak sil” adlı butona tıladığınızda, hesabı tamamen silecek ve bir daha açılmayacak halde kullanıma kapatacağının da altını çizelim.

Aşağıda yer alan linke giriş yaptınız takdirde direkt olarak Instagram hesap dondurma işlemine giriş yapacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

En sevilen videolarınızı paylaşabileceğiniz ve ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Youtube kanal açma adımları ile izleyici kitlenizi artırabilir...

Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?
Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram birçok özelliği ve güncellemesiyle birlikte kullanıcılarını memnun etmeye çalışan bir sosyal medya platformudur. Sistemin en büyük özelliği ...

(https://Instagram.com/accounts/remove/request/temporary/)

Yukarıda yer alan linke tıkladığınızda, telefondan ya da bilgisayar üzerinde donduracak olduğunuz Instagram hesabı açık ise otomatik bir şekilde sayfaya yönlendirme gerçekleştirecektir. Eğer açık değl ise önce giriş sayfasına ardından da aynı dondurma bölümüne sizi iletecektir.

Instagram Hesap Dondurma İşlemi Hakkında

Instagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirmenizin ardından tam olarak 24 saat içinde tekrar aktif etmenize müsaade etmemektedir. Bu nedenle hesabınızı dondururken buna iyi bir şekilde karar vermeli ve bir gün boyunca girişe izin vermeyeceğini bilmelisiniz. Hesabı tekrar aktif etmek için ise telefon üzerinden giriş yapmanız gerekecektir. Hesabınızı geri aktif ettiğiniz takdirde tüm eski kayıtlarınız, mesajlarınız ve fotoğraflarınız aktif olacaktır ve silinme gibi bir durum gerçekleşmeyecektir. Bazı durumlarda hesap dondurup geri aktif edilme işlemlerinde fotoğrafların geri gelmesi birkaç günü bulabilir. Bu durumda beklemeli ve sabırlı olmalısınız.

Bunun haricinde son olarak Instagram hesap dondurma işleminden sonra geri açtığınız zaman belirli bir süre içerisinde tekrar dondurma işlemine müsaade etmemektedir. Bu nedenden ötürü hesabınızı hem dondururken hem de geri açarken iyi düşünmeli, çok zorda kalmadığınız süre boyunca dondurma işlemini kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Instagram hesap uygulamasını dondurma ile ilgili yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Yazının diğer arkadaşlarınız tarafından da faydalanılması için paylaşabilir ve bize destek olabilirsiniz. Umarız yazımı ile beraber sizlere yardımcı olabilmişizdir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.