Instagram Hikayeye GIF Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayeye GIF Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayeler Özelliği

Instagram Hikayeye GIF EklemeSosyal medya platformları arasında yer alan ve popüler bir uygulama olan Instagram kullanıcılarına sunduğu özelliklere yenilerini eklemekte, güncellemeler getirmektedir. Instagram hesabı açan bireylerin kullanabildiği özelliklerden biri hikayeler adını taşımaktadır ki burada fotoğraf/ video paylaşımı yapılmakta, ayrıca yine fotoğraf ve videolara gif eklenebilmektedir. Instagram hikayeye gif ekleme konusunda bizde bu yazıyı hazırlamak istedik.

Instagram Uygulaması

Instagram uygulamasını genel olarak incelediğimizde sayabileceğimiz özellikler fotoğraf ve video paylaşımı yer almaktadır. Zaman içerisinde gelen güncellemeler ile instagramda videoların süresi uzamıştır. Instagram hikayede paylaşılan gönderilere de gif eklenmesi mümkündür. Hikayeler kısmında aynı zamanda anket yapılmaktadır.

Instagram Hikayeye Gif Ekleme

Instagram uygulamasında hikayeler kısmında bir gönderi paylaşılırken ekranı yukarı kaydırdığınızda GIF ikonu çıkacaktır. Bu ikona tıklandığında ise hareketli ifadelere ulaşılmakta, seçilen bir gif hikayeye eklenmektedir. Instagram hikayeye gif ekleme işlemi bu şekilde yapılabilmektedir.

Teknoloji alanında yaşanan gelişmeler sonucunda akıllı telefon, bilgisayar ve tablet modelleri raflarda yerini almıştır ve internet bağlantısı aracılığıyla erişilebilen sosyal medya uygulamaları facebook, twitter, instagram olmak üzere sıralanmaktadır. Instagram bünyesine kattığı özelliklere hikayeleri ve son olarak da IGTV’yi dâhil etmiştir. Instagram hikayeye gif ekleme işlemi ile fotoğraf ve videolarda farklı gifler kullanılabilmektedir. Bu özelliğin yanı sıra hikayelerde anket yapılmaktadır ve soru sorularak seçenekler belirlenmektedir.

Instagram hikayeye gif ekleme, anket özelliklerini kullanıcılarına sunmaktadır. Anket özelliğini kullanmak için instagram hikayeler kısmına girilmekte, sağ üst köşede bulunan gülen surat ifadesine tıklanmakta, daha sonra anket seçeneği tercih edilerek soru yazılmakta ve evet- hayır kısmına da cevapların yazılması ile birlikte hikayede paylaşılmaktadır. Instagram uygulamasında artık videoların süresi de uzamıştır. Instagram’ın yeni video servisi IGTV ile kullanıcılar süresi 1 saate kadar çıkan videoları izleyebilmektedir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

En sevilen videolarınızı paylaşabileceğiniz ve ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Youtube kanal açma adımları ile izleyici kitlenizi artırabilir...

Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?
Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram birçok özelliği ve güncellemesiyle birlikte kullanıcılarını memnun etmeye çalışan bir sosyal medya platformudur. Sistemin en büyük özelliği ...

Instagram Hikayeye GIF Ekleme Nasıl Yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştığımız bu yazının da sonuna geldik. Instagram ve diğer sosyal medya platformlarında yaşadığınız tüm sorunları bize iletebilirsiniz. Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma işlemlerinizde bize danışabilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.