İnstagram Video Nasıl İndirilir ?

İnstagram Video Nasıl İndirilir ?

Instagram bildiğimiz gibi son zamanların en popüler sosyal paylaşım sitesi haline gelmiş bulunmaktadır. Instagram severler için herkese sınırlı bir süre sadece 15 saniyelik video paylaşım hakkı tanımıştı. Ancak birçok Instagram kullanıcısının hoşuna giden bu videoları telefonuna ve bilgisayarlarına nasıl indireceğini merak etmektedir.

Dünyanın en popüler uygulaması haline gelen Instagram’da artık beğendiğiniz bir videoyu telefonunuza ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ama sizlere şunu belirtelim ki; video indirirken direkt olarak Instagram uygulamasından indiremezsiniz. Instagram kullanıcılarına böyle bir özellik sunmamıştır. Ancak üzülmenize gerek yok. Öyle ki birkaç yöntemle Instagram uygulamasından istediğiniz videoyu kolaylıkla telefonlarınıza ve bilgisayarlarınıza kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Instagram hesabınızda indirmek istediğiniz videonun sağ üst kısmında zaman bölümünde ilgili URL’yi kopyalayınız. Kopyalamış olduğunuz URL’yi “Downloadgram.com” adresine yapıştırınız. Bundan sonra alt kısımda yer alan indir butonuna tıkladığınız takdirde artık indirmek istediğiniz videoyu telefon ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Eğer iPhone kullanıyorsanız ve indirmek istediğiniz bir video varsa AppStore’dan bir uygulama indirmeniz gerekiyor. “Video & Photo Downloader for Instagram” uygulamasını indirebilirsiniz. Bu uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı açınız. Uygulamada sağ üst tarafta Instagram uygulaması bulunmaktadır. Logoya tıklayarak indirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayın. Sonra indirdiğiniz uygulamayı açınız. Uygulamayı açtıktan sonra Paste URL tuşuna basarak URL’yi yapıştırın. Artık indirmek istediğiniz video iPhone’unuza inmiştir. İndirdiğiniz içerik telefonunuzun “History” kısmında yer almaktadır. IOS için başka bir seçenekte AppStore’da bulunan iBlot Downloader & Manager uygulamasını indirerek kullanmanızdır. Bu uygulama tamamen ücretsiz olmakla birlikte Instagram dışında Youtube ve benzeri platformlarda da çalışmaktadır.

Eğer telefonunuz android işletim sistemine sahipse video indirmek istiyorsanız Google Play Store mağazasına girip InstaSave uygulamasının Pro özellikte olan uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Çünkü normal uygulamada sadece fotoğraflar ile ilgili işlem yapabilirsiniz. Ancak Pro versiyonunda istediğiniz videoyu indirebilirsiniz.

Bunun gibi videolarınızı eğer bilgisayarlarınızda görmek istiyorsanız indirmek istediğiniz videoyu google da kısa bir arama ile bulacağınız sitelerden indirebilirsiniz . Bunun için yapmanız gereken beğendiğiniz videonun URL’ sini kopyalayarak linklerdeki ilgili alanlara yapıştırmanız ve indirme butonlarına tıklamanız gerekmektedir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

En sevilen videolarınızı paylaşabileceğiniz ve ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Youtube kanal açma adımları ile izleyici kitlenizi artırabilir...

Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?
Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram birçok özelliği ve güncellemesiyle birlikte kullanıcılarını memnun etmeye çalışan bir sosyal medya platformudur. Sistemin en büyük özelliği ...

Eğer sizde bu işlemleri uygularsanız istediğiniz videoyu rahatlıkla indirebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.