Instagramda Yorum Kopyalama Nasıl Yapılır?

Instagramda Yorum Kopyalama Nasıl Yapılır?

Instagram artık ülkemizde yaşayan birçok kişinin kullandığı, anlık olarak fotoğraf paylaştığı ve gezmiş, görmüş olduğu yerleri çevresindeki insanlara da gösterebildiği bir platform olarak bilinmektedir. Teknolojinin de arttırmış olduğu mobil uygulama sevdasıyla birlikte Instagram Türkiye üzerinden kullanılan en büyük mobil uygulamalardan bir tanesi olmuştur. Çevrenizdeki kişiler ile birlikte sosyal medya üzerinden (Instagram) paslaşmanız, birbiriniz ile etkileşim halinde olmanız sizlerin ve çevrenizdeki kişilerin çekecekleri fotoğraflar ile hesaplarınız daha üst seviyeye çıkmaktadır.

Instagramda Yorum Kopyalama İşlemiInstagram'da Yorum Kopyalama

Instagram birçok kullanıcının nerdeyse her saat başı kullanmış olduğu bir uygulama olsa da bazı kullanıcılar halen bazı özelliklerin kullanılmasında birçok zorluk çekmektedir. Zaten Instagram üzerinde bazı özelliklerin kolayca kullanılması engellenmiş olup, işlemlerin kullanıcıları zorlaması istenmiştir. Instagram üzerinde kısıtlanan özelliklerinden bir tanesi de Instagramda yorum kopyalama işlemleridir. Fotoğrafların altına yorumların spam olarak atılmasını önlemek amacıyla yapılan bir işlem olmaktadır.

Instagram Üzerinden Kopyalama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Instagramda yorum kopyalama işlemine başlamak için öncelikle kendi kişisel hesabınızda beğendiğiniz bir yorumun bulunmuş olduğu gönderiye gelerek üç nokta olan işarete tıklıyoruz. Bu işarete tıkladığınız zaman karşınıza birden fazla seçenek gelmiş olacaktır. Önünüze gelen seçenekler arasında “Paylaşım URL’sini Kopyala” seçerek tıklama işlemini yapmalısınız. Tıklama işlemini de hallettikten sonra kopyalamış olduğunuz URL’yi üst kısma yapıştırarak, gönderiye girmelisiniz. Girdiğiniz gönderide beğenmiş olduğunuz yorumu bularak üzerine giderek basılı tutun. Yorum üzerinde kopyalamak istediğiniz kısmı belirledikten sonra parmağınızı bırakın ve karşınıza çıkan seçenekler arasında “kopyala” seçeneğini bularak işaret seçeneğine basarak yorumu kopyalama bünyesine almış bulunmaktasınız. İstediğiniz yere yapıştırıp, takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.  Instagramda yorum kopyalama işlemini başarılı bir şekilde yaparak sizlere bu konunun aslında ne kadar kolay olduğunu göstermeye çalıştık.

Neden Instagram Özellikleri Kısıtlanıyor

Instagram’ın bünyesinde bulundurduğu bazı özellikleri kullanıcılarına kısıtlamaktadır. Bunun sebepleri aslında birden çok olsa da en belirgin özelliği kullanıcıların fake hesap üzerinden spam yeme işlemlerinin engellenmesidir. Haksız yere Instagram gözünde kötü duruma düşülmemesi için böyle bir önlem alınmıştır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?
Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

En sevilen videolarınızı paylaşabileceğiniz ve ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Youtube kanal açma adımları ile izleyici kitlenizi artırabilir...

Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?
Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram birçok özelliği ve güncellemesiyle birlikte kullanıcılarını memnun etmeye çalışan bir sosyal medya platformudur. Sistemin en büyük özelliği ...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.