Instagram Hesap Açma ve Kayıt Olma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Açma ve Kayıt Olma Nasıl Yapılır?

Instagram yeni hesap açma ve kaydolma adımlarında birçok kullanıcı, email veya cep telefonu onay aşamasında sorun yaşamadığı görülmektedir. Instagram son dönemin en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Uygulama içerisinde birçok özellik olması ve sürekli olarak geliştirilmesi sayesinde insanlar hem eğlenmek için hem de ticaret yapmak için bu sistemi kullanıyorlar. Bu sistemin birçok avantajı kullanıcılara avantaj olarak dönüyor. İsteyenler bireysel olarak hesap açabilecekleri gibi isterseniz ticaret içinde hesap oluşturmak mümkün oluyor. Tabi bunu yapabilmek için dikkat edilmesi gereken nokta doğru şekilde hesabı açmak ve uygulama da paylaşım yapmak olacaktır. Video, fotoğraf, canlı yayın, link paylaşımı ve hikaye paylaşımları düzenli olarak yapmak gerekiyor. Bu sayede takipçi sayınızı arttırabilir ve etkileşiminizi daha yüksek bir seviyede yapabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram Hesap Açma

Bilgisayardan Instagram hesap açmak için ilk olarak şirkete ait site linke tıklamak gerekiyor. Bu noktadan sonra yapacaklarınızı sıra ile anlatabilirsiniz. Kayıt işleminizi basit hale getirmek isterseniz yapmanız gereken “Facebook ile Giriş Yap” linkine tıklamak olacaktır. Sistem sizin adınıza otomatik olarak hesabınızı oluşturacak ve kullanmanıza imkan verecektir. Bunu istemezseniz aşağıda ki adımları takip etmeniz gerekiyor.

  • Kayıt ol sekmesine tıkladığınız karşınıza sizden ad, soyadı, kullanıcı adı, şifre ve cep telefonu veya e-posta adresinizi isteyen bir ekran gelecektir.
  • Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekiyor. Özellikle cep telefonu veya mail adresinize dikkat etmelisiniz. Çünkü hesabınızı aktif hale getirmek için onay maili veya mesajı size gelecektir.
  • İleri sekmesine tıkladığınızda karşınıza doğum tarihinizi isteyen bir erkan gelecektir. Onu da belirtip ileri tuşuna basmalısınız.
  • Ardından cep telefonunuza veya mail adresinize onay maili gelecektir. Burada ki 6 haneli kodu yazıp hesabınızı onaylamanız sizden istenecektir.

Bu şekilde Instagram hesap açma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu noktadan sonra hesabınızı kendinize uygun bir şekilde doldurmanız gerecektir.

Akıllı Telefondan Instagram Hesabı Açma

Instagram hesabı açma işleminizi aynı zamanda telefonunuza indirebileceğiniz uygulama üzerinden de yapmanız mümkündür. Bunun için ilk olarak telefonunuzun işletim sistemine göre Google Play Store veya APP Store’den uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Ardından yapmanız gereken işlemler aşağıda ki şekilde olmalıdır.

  • İsterseniz aynı şirkete ait olan Facebook hesabı üzerinden kolayca hesabınızı oluşturabilirsiniz.
  • İstemezseniz sizden “E-posta adresi veya telefon numarası kaydol” seçeneğine tıklamalısınız.
  • Telefonsa telefon numaranızı, e-postaysa onu yazarak ileri tuşuna tıklamalısınız.
  • Ardından adınızı, soyadınızı ve şifrenizi oluşturmanız gerekiyor.
  • Doğum gününü ekledikten sonra hesabınızı açmış olacaksınız.
Akıllı Telefondan Instagram Hesabı Açma

Bu adımlardan sonra yapacağınız tüm işlemler sosyal medya uygulamasında ki profilinizi oluşturmak için olacaktır. Resim, video, hikaye gibi özelliklerini kullanmaya başlamadan önce veya birilerini takip etmeden önce profilinizi dikkatli bir şekilde oluşturmanız gerekiyor. Bu sayede daha dikkat çekici bir şekilde paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram hesabı açarken kullanıcı adınızın seçiminde dikkatli olamanız gerekir. Alabiliyor iseniz isim ve soyisim almanız, sizi arayan kişilerin profil hesabınıza ulaşmasını kolaylaştırmaktadır.

Facebook hesabınız var ise Instagram ile entegreli çalıştıklarından dolayı, Facebook hesabınız ilede Instagram hesabı oluşturabilmektesiniz.

Instagram uygulamasını Google Play veya App Store aracılığı indirebilirsiniz. Uygulamaya açtığınızda karşınıza çıkan login ekranından kayıt olarak hesap oluşturabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.