Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim? Instagram Hesap Güvenliği

Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim? Instagram Hesap Güvenliği

Eskiden insanlar paralarını kendileri koruyamayacağını düşündükleri için güvenli gördükleri bankalar da saklar oralarda muhafaza ederlerdi . En değerli şey yani paranın bile ne kadar risk taşısa da güvenli olduğu bir yer var . Ancak günümüzde paradan daha kıymetli olan özel hayatımızdaki verilerin bir güvenliği yok . Herkes sosyal medya kullanıyordur ve burada tanıdıkları tanımadıkları insanlara fotoğraf ve mesaj gönderip alıyorlar .

Ancak bunları herkesin bilmesi için değil özel olarak konuşuyorlar. Tabii ki bazı kötü niyetli hacker lar bilgilerini kullanıp profilinize sızıp sizi para karşılığı bilgileriniz ve özelinizi paylaşmak ile tehdit ediyor . Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram için güvenlik ne kadar önemli olsa da güvenlik açıklarıyla uğraştıkları bu dönem de işleri bir hayli zor.

Çünkü ülkemizde de son dönemlerde yaşanan fenomen hesapların çalınıp isim değiştirilip başka kişilere parayla satılması veya kişisel hesapların çalınıp tehdit olarak kullanılıp şantaj yapılması hepimiz için risk taşıyan bir durumdur . Bu yüzden ne kadar kesin olmasa da profilinizi en üst seviyede güvenlik  önlemleriyle donatmalısınız . Hesabınızda telefon numarası, mail adresi ve fotoğraf gibi bilgiler olduğundan güvenlik kesinlikle sağlanmalıdır.

Instagram Hesabınızı Nasıl Güvene alabileceğinizi bu yazıda açıklayacağız. Instagram Hesabını Güvene alabilmek için öncelikle telefon numaranızı ve mail adresinizi kesinlikle doğrulatmalısınız. Doğrulattığınız takdirde başka kişiler tarafından giriş yapıldığında Instagram sms ve mail adresiniz ile size uyarı mesajında bulunacak ve sizinle iletişime geçecektir. Şifrenizi bulunması kolay türden yapmayın. Kimse ile şifrenizi paylaşmayın. Başka cihazlardan hesabınıza giriş yaptığınızda Giriş bilgilerimi hatırla seçeneğini kapatın. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama seçeneğini açabilirsiniz. Bunu yapabilmek için profilinizdeki sağ en üstteki üç noktaya basınız.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hesap Gizliliği Ayarları Nasıl Yapılır?
Instagram Hesap Gizliliği Ayarları Nasıl Yapılır?

Son yıllarda bildiğiniz gibi sosyal medyanın popülaritesi bir hayli artmaktadır. Özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte sosyal m...

Instagram Hesabı Nasıl İşletme Hesabına Çevrilir?
Instagram Hesabı Nasıl İşletme Hesabına Çevrilir?

Günümüzde akıllı telefon , tablet veya bilgisayar kullanmayan kalmamıştır . İnsanlar da ellerindeki bu teknolojiyi kullanarak sevdikleriyle veya tanım...

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması seçeneğine basın. Güvenlik Kodu Gereksine basın ve Aç seçeneğine basın. Ardından telefon numaranızı yazınız. Telefon numaranızı girdiğiniz takdirde size kodlar verecektir. Bunların ekran görüntüsünü alıp saklamanız gerekmektedir. Böylelikle sizin Instagram hesabınız aktif ve açık iken başka kişiler hesabınıza giriş yapamayacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.