Instagram Hesap Gizliliği Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Gizliliği Ayarları Nasıl Yapılır?

Son yıllarda bildiğiniz gibi sosyal medyanın popülaritesi bir hayli artmaktadır. Özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte sosyal medya artık hepimizin birer vazgeçilmezi oldu. Facebook, Twitter, Instagram derken sosyal medyayla yatar sosyal medyayla kalkar olduk.

Son zamanların en çok kullanılan ve en popüler uygulaması Instagram olmuş dersek itiraz eden olmaz. Ünlülerin de artık sık kullanmasıyla fotoğraf paylaşım alanı olan Instagram kullanıcı sayısı milyara ulaşmak üzere. Ortalama günlük fotoğraf paylaşımı ise 10 milyon civarında. Eğer sizde bu platformda belirli bir konuma gelip daha fazla kitleye ulaşmak istiyorsanız belirli bir takipçi kitlenizin olması gerekmektedir.

Bu kadar takip edilmekten belki de hoşlanmayabilirsiniz veya içine kapanık özel bir profile de sahip olmak istiyor olabilirsiniz . Burada devreye instagram ‘ ın kullanıcılarına sunduğu hesap gizleme yöntemi devreye giriyor . Bunu etkin yaptığınız zaman dışarıdan bir kişi asla sizin profilinizin içinde neler olup bittiğini göremeyecek . Fotoğraf , video veya gönderlerinizden haberdar olamayacak , beğenip , yorum atamayacak . Sizin profilinize dair tek sahip olduğu bilgi profil resminiz , takipçi sayınız , takip ettiğiniz kişi sayısı , gönderi sayınız . Takip ettiğiniz ve takipçilerinizin de kimler olduğunu göremez sadece sayı bilgisi olarak görebilir. Bazı sayfalar ise bunu taktiğe dönüştürerek içerdeki paylaşımların merak edilmesini planlayıp profili gizliye alırlar ki gönderileri kuş gibi dışarıya uçup gitmesin .

Instagram hesabınızdaki gönderilerinizi, beğeni sayınızı, yorumlarınızı, takipçilerinizi ve takip ettiğiniz hesapların herkes tarafından görülmesini istemiyorsanız Instagram hesabınızı Gizli Hesap yaparak sadece sizi takip eden kişilerin hesabınızdaki gönderilerinizi, beğeni sayınızı, yorumlarınızı, takipçilerinizi ve takip ettiğiniz hesapları görebilir. Instagram hesabınızı Gizli hesap yapabilmek için profilinizdeki sağ en üstteki üç noktaya basınız. Seçeneklerden Hesap kısmından Gizli Hesap butonuna basınız. Onaylamayı yaptıktan sonra hesabınız Gizli Hesap olmuş olacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim? Instagram Hesap Güvenliği
Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim? Instagram Hesap Güvenliği

Eskiden insanlar paralarını kendileri koruyamayacağını düşündükleri için güvenli gördükleri bankalar da saklar oralarda muhafaza ederlerdi . En değerl...

Instagram Hesabı Nasıl İşletme Hesabına Çevrilir?
Instagram Hesabı Nasıl İşletme Hesabına Çevrilir?

Günümüzde akıllı telefon , tablet veya bilgisayar kullanmayan kalmamıştır . İnsanlar da ellerindeki bu teknolojiyi kullanarak sevdikleriyle veya tanım...

Bu tarz Instagram hakkında bilgi sahibi olmak için diğer makalelerimizi okumayı ve arkadaşlarınız ile paylaşmayı ihmal etmeyin web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.