Instagram Arşiv Özelliği Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Instagram Arşiv Özelliği Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Günümüzde hemen hemen herkes sosyal medya uygulamalarını kullanmaktadır. Dünya üzerinde bu sayı milyarlar derecesini çoktan aşmıştır ve artık insanlar yüz yüze görüşmek yerine birbirinin gittiği gezdiği gördüğü yerleri birbiriyle paylaşıp kendini mutlu göstermek istiyor .

Aslında insanlık için ne kadar faydalı da olsa bir o kadar da bizim için zarar teşkil ettiğini açıkca söyleyebiliriz . Sürekli büyüyen bu mecrada başı çeken şirket Google olmaktadır ve Google un alt şirketi olan instagram en çok aktif olarak kullanılan ve en çok kullanıcı hesabına ulaşan sosyal medya uygulamasıdır . Nüfusun artması ile kullanım daha da artmaktadır.

Şimdi ise Instagram’ın yazılımcıları tarafından geliştirilen ve kullanıcıların hizmetine sunulan yeni bir özelliği ile karşılaşmış bulunmaktayız. Günlük hayatımızda herkes fotoğraf çekip paylaşım yapmaktadır. Çoğumuz yapmış olduğumuz paylaşımları profilinde saklamak istiyor olabilir . Bu yüzden Instagram Arşiv özelliğini getirmiş bulunmaktadır. Arşiv özelliği sayesinde gerek hikayelerinizi gerek ise gönderilerinizi arşivleyebileceksiniz .

Öncelikle Instagram’ınızı güncellemeyi unutmayınız . Arşiv özelliğini aktifleştirmek için saklamak istediğiniz gönderinizin sağ üst tarafındaki üç
noktaya basınız . Üç noktaya bastıktan sonra en üstte Arşivle yazısı çıkacaktır. Arşivle yazısına bastığınız zaman seçmiş olduğunuz gönderiniz arşivlenmiş olacaktır . Arşivlediğiniz zaman gönderiniz profilinizden kalkmış olacaktır .

Eğer arşivlediğiniz gönderinizi arşivlerden çıkartmak isterseniz profilinizde takipçi sayınızın hemen bir üstünde saat simgesine bastığınız zaman Instagram’da arşivlediğiniz gönderilerinizi bulabilirsiniz . Gönderinizin sağ üstünde üç noktaya bastığınız zaman Profilde Göster’e basarsanız profilinizde yerini alır .

Eğer isterseniz arşivlemiş olduğunuz fotoğrafı sağ üstteki üç noktaya basarak silebilirsiniz . Ancak zaten arşivlediniz fotoğrafı kimse görmeyecek instagram’ın havuzunda size özel bir anı olarak kalacaktır . Yıllar sonra kimseyle paylaşmak istemesenizde oradan girerek bu anılarınızı tekrar göz önüne getirebilirsiniz . Tabii ki instagram hala kullanılıyor olur  ise .

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram DM (Direct Message) Kapatma ve Açma (GÜNCEL)
Instagram DM (Direct Message) Kapatma ve Açma (GÜNCEL)

Instagram DM özelliği özel mesajın yani direct message olan kelimenin kısaltılarak kullanılmasını ifade eder. Instagram’da bulunan kullanıcılar bu öze...

Instagram Hesap Açma ve Kayıt Olma Nasıl Yapılır?
Instagram Hesap Açma ve Kayıt Olma Nasıl Yapılır?

Instagram yeni hesap açma ve kaydolma adımlarında birçok kullanıcı, email veya cep telefonu onay aşamasında sorun yaşamadığı görülmektedir. Instagram ...

Bu tarz instagram hakkında bilgi sahibi olmak için diğer makalelerimizi okumayı ve arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız .

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.