İnstagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

İnstagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Instagram fotoğraf ve video paylaşımı yapılabilen bir sosyal ağdır. Çoğu kullanıcılar fotoğraf ve videolarını paylaşıp arkadaşları ve çevresiyle etkileşim sağlıyor. Büyük firmalar her geçen zaman da bu sosyal ağı yeni müşterilerinin ilgisini çekebilmek için aktif bir şekilde kullanmaktadır. Bu sayede Instagram Keşfet gibi araçları kullanarak yeni fotoğrafları ve videoları keşfedebilirsiniz.

Instagram artık canlı yayın yapabileceğimiz sosyal medya platformlarından biri haline geldi. 2017’den önce beta sürümü devreye giren Instagram’ da 2017’de tam anlamıyla canlı yayın hayatına geçti. Sizde merak ediyorsanız Instagram’da canlı yayın nasıl yapıldığına cevap verelim.

Instagram’da canlı yayın özelliğini devreye sokmuştur. Bu teknolojinin aktif hale gelmesiyle birlikte her kullanıcı için sınırlandırılmış sürelerle canlı yayın yapabilmekte ve özel anlarını bu platformdan takipçileriyle paylaşabilmektedir.

Canlı yayını doğru kullanabilmemiz sizin için oldukça faydalı olur. Katılmak istediğinizde katılamadığınız bir sürü etkinlik vardır. Örneğin bir konsere veya etkinliğe katılamadıysanız canlı yayın sayesinde az da olsa tadını çıkarabilirsiniz.

Instagram geçtiğimiz zamanlarda tüm dünyada canlı yayın yapabilme özelliğini tam sürüm devreye soktu. Canlı yayının minimum süresi 10 saniye iken maksimum 1 saat canlı yayın yapabileceğiz. Bu süre aralığını ilerleyen zamanlarda Instagram genişletecek mi bu da merak edilen bir soru. Instagram’da canlı yayın yapabilmek için InstagramStories bölümüne girmek gerekmektedir. Canlı yayın yapmak için bu alana girdikten sonra sağa doğru kaydırma yaparak açmanız gerekmektedir. Sonrasında “Canlı Video Başlat” seçeneğine girerek canlı yayına geçebilirsiniz.

Bu sayede Instagram’da nasıl canlı yayın yapabileceğimizin cevabını bulabiliriz. Canlı yayın yaparken isterseniz arkadaşlarınızı da canlı yayına davet edebilirsiniz.

 

CANLI YAYIN ÖZELLİKLERİ

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram DM (Direct Message) Kapatma ve Açma (GÜNCEL)
Instagram DM (Direct Message) Kapatma ve Açma (GÜNCEL)

Instagram DM özelliği özel mesajın yani direct message olan kelimenin kısaltılarak kullanılmasını ifade eder. Instagram’da bulunan kullanıcılar bu öze...

Instagram Hesap Açma ve Kayıt Olma Nasıl Yapılır?
Instagram Hesap Açma ve Kayıt Olma Nasıl Yapılır?

Instagram yeni hesap açma ve kaydolma adımlarında birçok kullanıcı, email veya cep telefonu onay aşamasında sorun yaşamadığı görülmektedir. Instagram ...

Canlı yayın yaparken takipçileriniz yorum yapabilmekte ve sizlere kalp emojisi gönderebilmektedir. Bu özelliği ile Periscope uygulamasına benzediğini ordan özenildiğini düşüne bilir ve hatta bir eleştiri olarak söyleyebilirsiniz. Stories menüsünde yayın yapan kullanıcıların olup olmadığını öğrenebilirsiniz..

Canlı yayınlarınızı kurumsal anlamda da ticari avantaja dönüştürmek için kullanabilirsiniz. Sizde reklam amaçlı canlı yayın yapmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız takipçi satın alabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.