Instagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görürüm?

Instagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görürüm?

Instagram artık çok basit bir paylaşım servisinden daha çok sosyalleşmek isteyen birçok insanın bir araya geldiği bir noktadır. Tabi bu noktada her zaman istediğiniz durumlar olmayabiliyor. İnsanın olduğu her yerde yaşanan karmaşa burada da oluyor. Genelde insanlar beğenmedikleri ve konuşmak istemedikleri insanları engellemeyi tercih ediyor. Bu işlem ona mesaj atmayı, gönderilerini, yorumlarını ve beğenilerini takip etmeyi engelliyor. Peki sizin profilinizde engellendi mi ? Instagram engelleyenleri görmek mümkün mü?

https://www.youtube.com/watch?v=4Uok7DVV1no

Yaşanan engelleme durumu engelleyen değil engellenenin canını sıkıyor diyebiliriz. Sürekli takip ettiğiniz biriyse bunu fark etmek çok zor olmamaktadır. Bu noktada önemli olan durumun farkına varmak olacaktır. Eğer onu rahatsız ettiyseniz ya da onun yalanını ortaya çıkaracak paylaşımlar yaptıysanız bu çok doğal bir refleks olacaktır. Ancak bunun dışında farklı kişilerinde sizi engellediğini öğrenmek için biraz çalışma yapmanız gerekiyor.

Instagram Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

Instagram uygulamasında insanlar hesapları üzerinden binlerce kişiyle irtibata geçiyor. Yaptıkları bu işlem sayesinde daha çok biliniyor ve binlerce insanın takip ettiği bir hesap haline dönüşüyorlar. Tabi bunu yapmak bazen olumsuz tepkilere neden oluyor. Bu da onların engellenmesine neden oluyor. Çok aktif bir Instagram kullanıcıysanız bunu yapanın kim olduğunu anlamanız çok da mümkün olmayacaktır. Ancak çok az yorum yapıyor, mesaj atıyorsanız sizi kimin engellediğini anlamak çok zor olmayacaktır. Yapmanız gereken en önemli nokta bunu öğrenmek ve ona göre hareket etmek olacaktır.

instagram engelleyenleri gorme

Mobil Üzerinden Instagram’da Engellendiğinizi Kontrol Etme

Instagram kimler tarafından engellendiğinizi gösterme konusunda ketum davranıyor. Bu karşı tarafın dikkat çekmeden engelleme işlemi yapmasına imkan tanımak için yapılan bir özellik olarak duruyor. Bunun için sizlerin yapması gereken üçüncü parti uygulamalarından yararlanmak olacaktır. Tabi bu uygulamalardan hepsi verimli bir şekilde çalışmadığı için doğru seçimi yapmanız gerekiyor. Bir tanesini sizlere anlatmaya çalışalım.

  • Instagram resim uygulamasını açmalı ve hesabınıza giriş yapmalısınız,
  • Sizi engellediğinizi düşündüğünüz insanın hesabına giriş yapın, eğer hesap net bir şekilde görülüyorsa o hesap sizi engellememiştir.
  • Ancak hesap aktif bir şekilde bulunuyorsa ve artık birbirinizi takip etmiyorsanız “soft block” özelliği devreye girmiştir. Yani hesap sahibi önce sizi engellemiş daha sonra da engellemeyi kaldırmıştır. Bu takip işleminin kalkmasına neden olan bir yöntemdir.

Tabi bazen kişiler engellediği insana hiçbir şekilde görünmek istememektedir. Bunun için hesap kapanmış gibi dahi görünebiliyor. Bunun için bilgisayar üzerinden hesabınıza giriş yapmadan sizi engelleyen hesabın uzantısını alarak arama yapmalısınız. Eğer hesabı direkt olarak görebiliyorsanız hesabın aktif olarak çalıştığı ve bunun yerine sizi engellediğini anlayabilirsiniz.

Instagram konum ekleme nasıl yapılır? Konumlar ve merak ettiğiniz herşey blog yazımızda sizlerle.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram’da engellediğiniz kişinin engelini tekrar kaldırabilir ve arkadaş olabilirsiniz.

Instagram engelleyenleri görmek için blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Engel oluşturma ve engel kaldırma durumlarında herhangi bir şekilde bildirim gitmemektedir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.