Instagram Şifre Nasıl Değiştirilir?

Instagram Şifre Nasıl Değiştirilir?

Instagram şifre değiştirme veya şifre oluşturma işlemi kişisel güvenliğin sağlanması açısından çok önemli bir durumdur. Oluşturulacak olan şifreyi belirli aralıklarla değiştirmeniz sürekli olarak tavsiye edilmektedir. Çünkü internet üzerinde kötü niyetli insanlar olabiliyor. Bu durumun önüne geçmek için yapılması gereken şifreyi güvenli bir şekilde belirlemek olacaktır. Peki Instagram şifre nasıl değiştirilir? gelin hep birlikte bakalım.

Instagram ilk defa şifre belirleyenlerden ya da şifre değiştirmek isteyenlerden bazı kurallara uymasını istiyor. En az 6 hane olması ve içerisinde hem rakam hem de sayı olması gerekiyor. Bunlara dikkat etmeden şifre oluşturulmasına izin veriyor. Tabi isteyenler daha uzun ve aynı zamanda büyük küçük harf ile karakter kullanmasına da izin veriyor. Bunlara dikkat ederek aşağıda ki adımları takip ederek şifrenizi hemen değiştirebilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram Şifre Değiştirme

Bilgisayar Instagram şifre değiştirme işlemi yapmak için ilk yapmanız gereken siteye giriş yapmak ve hesabınızı aktif hale getirmek olacaktır. Bundan sonra yapmanız gereken adımları sizlere sırayla anlatmaya çalışacağız bunlara dikkat ederek sizlerde kolayca şifrenizi değiştirebilirsiniz.

  • Profil resminize tıklayarak ayarlar sekmesine tıklamak olacaktır. Karşınıza profilinizde yapabileceğiniz değiştireceğiniz bir ekran gelecektir.
  • Burada şifreyi değiştir olan sekmeye tıklamanız gerekiyor.
  • Karşınızda eski şifre, yeni şifre ve yeni şifreyi tekrar gir yazan bir ekran gelecektir.
  • Burada ilk olarak eski şifrenizi girmeli ardından yeni şifrenizi iki kez girmeniz gerekiyor. “Şifreyi Değiştir” sekmesine tıklayarak işleminize son noktayı rahatça koyabilirsiniz.

Bu sayede eski şifrenizden kurtularak yeni şifrenizle hesabınızı daha güvenilir bir hale getirebilirsiniz. Bu işlemi düzenli aralıklarla yapmayı ihmal etmemeniz gerekiyor.

instagram sifre nasil degistirilir?

Uygulamadan Instagram Şifre Değiştirme

Instagram şifre değiştirme işlemini uygulamayı daha fazla kullananlar için de yapmanız belirli bir yöntemi vardır. Bunun için ilk adım olarak telefonunuzda bulunan uygulamaya tıklayıp hesabınızı açmanız gerekiyor. Bu noktadan sonra yapacağınız işlemler çok basittir.

  • Sağ alt kısımda bulunan profil simgesine tıklayarak profil sayfanıza giriş yapın.
  • Açılan sayfada sağ üst kısımda bulunan üç uzun şeritten olan sekmeye tıklamalısınız.
  • Açılacak olan menünün en altında bulunan “Ayarlar” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
  • Gene açılacak olan menüde “Güvenlik” sekmesine tıklamalı ve ardından “Şifre” yazan noktaya basmanız gerekiyor.
  • Burada ilk olarak mevcut şifreniz sizden istenecektir. Ardından yeni şifrenizi iki kez yazmalısınız. Sağ üstte yanacak olan mavi tik işaretine tıklayıp hızlı bir şekilde şifrenizi değiştirmiş olacaksınız.

Şifre değiştirme işlemi uygulamada özellikle bir şeylerin ters gittiğini düşündüğünüz anda yapmanız tavsiye edilmektedir. Resimlerin, videoların veya özel yazışmaların başkalarının görmemesi için bu işlemi aksatmamanızı tavsiye ederiz.

https://www.youtube.com/watch?v=xtO9lbuqvL0

Instagram ile merak ettiğiniz herşey Instagram Sorunları blogumuzda!

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram şifre değiştirmek için herhangi bir sınır yoktur. Ancak çok sayıda değiştirme işlemi şüphe çekebilir.

Instagram hesabınızı güvenli hale getirmek için e-posta ve telefon adresiniz ile korumaya almanız gerekir.

Instagram hesabınızın çalınma ihtimali vardır. Ancak çift aşamalı koruma ile daha güvenli bir hesap oluşturabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.